معرفی آبشار و چشمه آب درمانی سردابه اردبیل

  • معرفی آبشار و چشمه آب درمانی سردابه اردبیل
  • معرفی آبشار و چشمه آب درمانی سردابه اردبیل
  • معرفی آبشار و چشمه آب درمانی سردابه اردبیل
  • معرفی آبشار و چشمه آب درمانی سردابه اردبیل
  • معرفی آبشار و چشمه آب درمانی سردابه اردبیل
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

آبشار سردابه که در ۲۸ کیلومتری غرب شهر اردبیل و در روستایی به همین نام و در نزدیکی  آبگرم معدنی سردابه قرار دارد، یکی از جاذبه‌ های گردشگری این استان است که همه ساله به خصوص در فصل تابستان گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

این مکان یک منطقه طبیعی در دامنه‌ های سبلان است و از سالیان دراز در این منطقه موجود می‌ باشد و تفریج گاه مناسبی برای مسافران، گردشگران مردم استان بسیار می باشد. در این مکان آبشاری به نام سردابه وجود دارد که از زیبایی منحصر به فردی برخوردار است. هم چنین آبگرم معدنی سردابه که خاصیت درمانی دارد همه ساله پذیرای هزاران گردشگر و توریست بومی و غیر بومی است. شهرت این محل بیشتر به دلیل وجود آبگرم معروفی است که اثرات شفا بخشی دارد. آبگرم سردابه یا ساری داوا برای بیماری‌ های یرقان و زردی خاصیت درمانی دارد و وجود این آبگرم به همراه آبشار زیبای آن هرساله پذیرای سیل مسافران به این منطقه است.

دمای چشمه و آبشار سردابه در حدود ۳۵ درجه سانتی گراد است. ارتفاع چشمه از سطح دریا ۱۸۴۰ متر است و چشمه در روی دامنه قرار دارد. ظاهر آب شفاف، کمی ترش مزه و بی رنگ است و کاتیون‌ های آن سدیم و کلسیم و از آنیون‌ های آن سولفات و بی‌ کربنات است.

هدایت الکتریکی آب چشمه برای ۲۰ درجه حرارت در حدود ۹۵۰ می‌ باشد و PH آن ۲/۵ و اسیدی است. ترکیب آب از نوع سولفاته کلسیک و گوگردی بوده و در اطراف چشمه، رسوبی از املاح سیلیسی، قلیایی خاکی و مختصری گوگرد دیده می‌ شود. آب این چشمه گرم و دارای مقدار قابل توجهی گاز کربنیک است.

ارتفاع آبشار سردابه حدود ۱۵ تا ۲۰ متر و حجم جریان آن نسبتا اندک و محدود به خروجی چند چشمه بالادست است. البته در فصول پر بارش بر حجم آب آبشار افزوده می شود.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

1- تارنمای ویکی پدیا

2- تارنمای کویر ها و بیابان های ایران

3-تانمای گردشگری سیری در ایران

اطلاعات این مکان
آدرس
اردبیل، جاده گلستان، روستای سردابه
نوع
آبشار و چشمه آب درمانی

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران