معرفی آبشار سولک در ارومیه

  • معرفی آبشار سولک در ارومیه
  • معرفی آبشار سولک در ارومیه
  • معرفی آبشار سولک در ارومیه
  • معرفی آبشار سولک در ارومیه
  • معرفی آبشار سولک در ارومیه
  • معرفی آبشار سولک در ارومیه
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

آبشار سولک که در استان آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه قرار دارد، یکی از زیباترین جاذبه‌ های طبیعی این منطقه از کشور به شمار می‌ رود که در همه ایام سال به خصوص بهار بازدید کنندگان زیادی را به سوی خود جذب می‌ کند.

این آبشار زیبا در انتهای یک دره پر آب و دیدنی به نام دره هفت کانی یا هفت چشمه می‌ باشد که آب روستای سولک و آبشار آن را تأمین می‌ کند. روستای سولک میان دو روستای دربند و انبی در منطقه موانا قرار گرفته است.

ارتفاع این آبشار تقریبا ۷۶ متر است که نسبتا بلند بوده و آب آن از آب شدن برف کوه‌ های سلوک که از رشته کوه‌ های زاگرس می‌ باشد تأمین می‌ شود. کوهایی که حتی در روزهای گرم تابستان تقریباً پوشیده از برف هستند.

طبیعت زیبای منطقه موانا بیشتر متأثر از ریزآبه های جاری از قلل ستاره لوند، دره وش و کوه‌ های ترگور است. به همین دلیل در ماه‌ های گرم سال که آب آبشار برای مصارف کشاورزی از بالا دست آن قطع شده، نمای زیبای آبشار را کم رنگ می‌ کند اما در فصل بهار زیبایی این منطقه به اوج می‌ رسد.

آبشار اصلی این دره با حدود یک ساعت کوه پیمایی در بالادست آبشار اولیه جلوه بیشتری دارد ولی مسافران و خانواده‌ ها به همان آبشار اولیه رضایت داده و از مواهب طبیعت آن لذت می‌ برند. همچنین یکی دیگر از جاذبه‌ های آبشار مسیری است که آب به صورت پله‌ ای به طرف روستا می باشد.

سولک یکی از مهم‌ ترین مسیرهای کوهنوردی در این منطقه و محل مناسبی جهت ایجاد کمپ‌ های سیاحتی و پناهگاه‌ های کوهستانی می‌ باشد.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

1- مجله اینترنتی ارومیه

2- تارنمای گردشگری همگردی

3- تارنمای گردشگری ایران

اطلاعات این مکان
آدرس
ارومیه، جاده بند، روستای سولک
نوع
آبشار طبیعی
بهترین زمان بازدید
بهار

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران

  • مریم در ۵ خرداد ۱۳۹۶

    بسیار زیبا و نشاط آور. حتما دیدن فرمائید.۵