معرفی بوستان ناجی یزد

  • معرفی بوستان ناجی یزد
  • معرفی بوستان ناجی یزد
  • معرفی بوستان ناجی یزد
  • معرفی بوستان ناجی یزد
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

بوستان ناجی واقع در شهر یزد در استان یزد علاوه بر جاذبه تاریخی خود، به دلیل امکانات رفاهی برای مسافران و گردشگران به محلی مناسب جهت بازدید و استراحت تبدیل شده است.

این عمارت و باغ از املاک شخصی به نام ناجی بوده است که پس از اهدا به شهرداری به صورت بوستان بازسازی شده است. کاربری این ساختمان مسکونی بوده که در دوره های مختلف الحاقاتی به آن صورت گرفته است.

این بنا دارای ۴ جبهه فعال در یک بنای مرکزی است. در قسمت شرقی یک تالار با بادگیر و ۲ اتاق و در بالای آن و در جبهه غربی یک اتاق مرکزی جلو آمده که با سقف زیرزمین دیوار ایجاد نموده است. این بنا دارای ۵ اتاق در طبقه همکف است. به جز جبهه شمالی بقیه قسمت ها دارای زیر زمین است.

بوستان ناجی از زمره باغ های یزد در دوران قاجار است که در نجف آباد یزد و در مسیر قنات نجف آباد دیده می شود. این بوستان در بلوار خروجی شهر یزد به طرف کرمان به نام بلوار شهید دشتی قرار دارد و مکان مناسبی برای استراحت مسافران می باشد.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

1- کتاب چهره ایران، راهنمای گردشگری استانهای ایران، موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی گیتا شناسی، پاییز ۱۳۹۲ (استفاده از مطالب این کتاب با اجازه موسسه گیتاشناسی صورت گرفته است).

2- خبرگزاری ایسنا

اطلاعات این مکان
آدرس
یزد، جاده کاشانی، بلوار شهید حسن دشتی، بوستان ناجی
نوع
تفرجگاه طبیعی و تاریخی

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران