معرفی بوستان پرواز تهران

  • معرفی بوستان پرواز تهران
  • معرفی بوستان پرواز تهران
  • معرفی بوستان پرواز تهران
  • معرفی بوستان پرواز تهران
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

بوستان پرواز که در منطقه سعادت آباد تهران قرار دارد یکی از مکان های گردشگری تهران است که همه روزه افراد زیادی را جهت ورزش و تفریح به این منطقه می کشاند.

نامگذاری این بوستان بخاطر خیابانی به همین نام در ضلع جنوب شرقی این بوستان (که اکنون به نام یکی از کشته شدگان جنگ ایران و عراق تغییر نام داده است) می‌ باشد.

بوستان پرواز از شمال و شرق به بلوار پیام و میدان بهرود، از جنوب به شهرک پاسارگاد و از غرب به شهرک کیهان محدود می‌ شود.

اختلاف ارتفاع این بوستان نسبت به مناطق اطراف، باعث ایجاد چشم انداز زیبایی از شمال و جنوب تهران شامل کوهستان البرز و همچنین برج میلاد و سایر ساختمان های بلند مرتبه تهران (به خصوص در هوای عاری از آلاینده‌ ها) شده که از این بوستان قابل مشاهده است. همین مسئله وجه تمایز بوستان پرواز از سایر بوستان های تهران است (دید سراسرنما یا ۳۶۰۰ درجه تهران).

در ضلع شرقی و شمال شرقی این بوستان یکی از ایستگاه‌ های آتش نشانی متعلق به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران و همچنین دو مجتمع تجاری (شامل فروشگاه زنجیره‌ای شهروند) و یک مسجد وجود دارد.

با توجه به موقعیت مکانی و مساحت، یکی از بهترین بوستان‌ های منطقه سعادت آباد تهران به شمار می‌ آید. چشم انداز رویایی طلوع و غروب و مناظر شهر تهران به خاطر ارتفاع زیاد نسبت به اطراف باعث شده در تمام طول ساعات روز و شب این بوستان دیدنی باشد. علاوه بر این از مزایای این پارک فضای مناسبی است که برای پارک خودرو در اطراف وجود دارد. همچنین محیط مناسبی که برای بازی کودکان در نظر گرفته شده است از دیگر امکانات این پارک به شمار می‌ رود.

خانه‌ های مسکونی که منظم و زیبا در اطراف این پارک وجود دارند منظره زیبایی را به آن بخشیده‌ اند و در بالا‌ترین نقطه پارک، یادمان دفاع مقدس و شهدای گمنام قرار دارد که پیکر ۲ شهید گمنام هم در این محل به خاک سپرده شده است که این یادمان بسیار زیبا و به شکل لاله طراحی شده است.

این پارک هم مثل همه پارک‌ های تهران پر از المان‌ های هنری است. همچنین امکانات ورزشی مختلفی از میزهای شطرنج گرفته تا وسایل نرمشی در همه جای پارک وجود دارد.

آلاچیق‌ های زیبا هم از دیگر امکانات این پارک هستند.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

1- ویکی پدیا

2- وب سایت سیری در ایران

3- وب سایت کجارو

اطلاعات این مکان
آدرس
تهران، سعادت آباد، خیابان شهید پاک نژاد، خیابان بلوار پیام، کوچه پارک
نوع
بوستان

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران