معرفی تالاب چکر در ایلام

  • معرفی تالاب چکر در ایلام
  • معرفی تالاب چکر در ایلام
  • معرفی تالاب چکر در ایلام
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

تالاب چکر که در استان ایلام قرار دارد یکی از زیباترین تالاب های ایران بشمار می اید

تالاب چکر

تالاب چکر یکی از زیباترین تالاب‌های ایران است که در استان ایلام قرار دارد و به دلیل جاذبه‌های طبیعی خود  گردشگرانی را به سوی خود جذب می‌کند.

در غرب شهرستان ایلام و در منطقه بولی و در ناحیه چکر تالاب زیبای چکر قرار دارد. مساحت آن در حدود ۳ هکتار و ارتفاع آن ۶۰۰ متر است. عمق آن در حدود ۵/۲ متر است. این تالاب در منطقه گرمسیری قرار دارد ولی آب آن دائمی است. عمق آن بستگی به میزان بارش در طول سال دارد. منبع آب آن نزولات جوی  و چند چشمه جوشان می‌باشد. متوسط دمای آن ۲۴ درجه سانتی گراد است. این تالاب در منطقه گرمسیری قرار دارد ولی آب آن دائمی است. عمق آن بستگی به میزان بارش در طول سال دارد. منبع آب آن نزولات جوی و چند چشمه جوشان می‌باشد. اطراف تالاب را نیزار فرا گرفته است. تالاب چکر در غرب شهرستان ایلام در منطقه بولی واقع شده است.

حیات وحش

این تالاب مأمن و مأوای مناسبی برای زمستان گذرانی تعداد زیادی از پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی به شمار می‌رود. این تالاب محل زیستگاه پرندگانی هم چون چنگر، کشیم، حواصیل خاکستری، اردک ارده‌ای و اردک سر سبز است. این تالاب هر ساله پذیرای پرندگان مهاجر از مناطق آسیای میانه، قفقاز و سیبری است که در ماه‌های سرد به این منطقه مهاجرت می‌کنند.

پوشش گیاهی

پوشش گیاهی سطح تالاب علفی است که به صورت گیاهان آبزی در داخل آب رشد کرده است. گیاهان مرتعی، گیاهان علفی و گرامینه تیره جگن و نی از پوشش گیاهی غالب در تالاب محسوب می‌شوند. پوشش گیاهی اطراف آن چشم انداز زیبایی را به وجود آورده و زیستگاه بسیار مناسبی برای حیات وحش فراهم نموده است.

از دیدن این مناطق لذت ببرید :

معرفی تالاب شورگلی در اردبیل

معرفی تالاب میقان اراک

تالاب بین المللی شادگان

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

1-ایران دیزرت

2-اطلاعات

اطلاعات این مکان
آدرس
غرب شهرستان ایلام و در منطقه بولی و در ناحیه چکر
نوع
تالاب و زیستگاه

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران