معرفی دره ارغوان در ایلام

  • معرفی دره ارغوان در ایلام
  • معرفی دره ارغوان در ایلام
  • معرفی دره ارغوان در ایلام
  • معرفی دره ارغوان در ایلام
  • معرفی دره ارغوان در ایلام
  • معرفی دره ارغوان در ایلام
  • معرفی دره ارغوان در ایلام
  • معرفی دره ارغوان در ایلام
  • معرفی دره ارغوان در ایلام
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

دره ارغوان یکی از مکان های زیبای طبیعی  استان ایلام می‌باشد که به دلیل زیبایی‌هایی که دارد گردشگران زیادی را به سویخود جذب می‌کند.

 دره ارغوان دره‌ای زیبا در ورودی شهر ایلام است که پر از ارغوان‌های زیبا و رنگی، گل‌های بابونه و آلاله سرخ و لاله‌های واژگون و اشک مریم‌های قرمز است که در برابر چشمانت زیبایی‌های خیره کننده خداوندی را به رخ می‌کشد. وجود ارغوان‌های زیبا با شکوفه‌های ارغوانی و صورتی در کنار مخمل سبزه و صخره‌های زیبای این دره زیبایی آن را در همان ابتدای حضور به رخ می‌کشد که با ادامه مسیر و بالا رفتن از سربالایی دامنه کوه درختان مملو از بلوط و زالزالک خود جلوه و منظره‌ای باشکوه از زیبایی چشم نواز طبیعت را در این نقطه از زمین نمایان می‌کند.
شمار زیادی از شهروندان ایلامی به صورت دسته جمعی در این دره زیبا در همه فصل‌ها به ویژه بهار و تابستان حضور پیدا می‌کنند و ساعات دلپذیر و به‌یادماندنی را برای خود و خانواده اشان رقم می‌زنند.
یکی دیگر از زیبایی‌های چشم نواز این دره وجود گله‌های گوسفند دامداران بومی و عشایر منطقه است که بیشتر مواقع نظر تفرج کنندگان را به خود جلب می‌کند.

دره ارغوان یکی از مناطق حفاظت شده استان است که درختان ارغوانی آن در محدوده ۱۶۰ هکتار از این منطقه بی نظیر رویش دارند، این دره زیبا مملو از درختانی با شکوفه‌ها و برگهای ارغوانی است که در میان درخت‌های بلوط و زالزالک به گونه بسیار حیرت آوری چشم را خیره می‌کند.

درآمیختن زنگهای مختلف درختان شکوه خاصی به این منطقه بخشیده است و آن را به اوج زیبایی تبدیل کرده است، دره ارغوان یک دره پر آب و بسیار دیدنی پوشیده از بوته‌های ارغوان  و این دره که از دیرباز به واسطه وجود بوته‌های بسیار زیاد ارغوان بسیار معروف شده است.

یکی از زیبایی‌های این دره شنیدن صدای پرندگان خوش الحان و نغمه سرایی انواع ساره‌ها و کبک‌ها و قناری‌های زیبا است که با وجود هوای دلپذیر بهار به وجد می‌آیند و دلپذیری حضور در این دره را بیشتر می‌کنند.

آدرس:

ایلام- ۳ کیلومتری شمال شرق ایلام- منطقه‌ی استحفاظی دهستان میه‌خاصعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

1-بیتوته

2-کافه گردش

اطلاعات این مکان
آدرس
ایلام- 3 کیلومتری شمال شرق ایلام- منطقه‌ی استحفاظی دهستان میه‌خاص
نوع
منطقه گردشگری و تفریحی

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران