معرفی سراب کوثر قروه

  • معرفی سراب کوثر قروه
  • معرفی سراب کوثر قروه
  • معرفی سراب کوثر قروه
  • معرفی سراب کوثر قروه
  • معرفی سراب کوثر قروه
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

سراب کوثر که نام دیگر سراب قروه است دریاچه ای است در جنوب قروه دارای اب و هوای بسیار عالی است.

سراب کوثر

سراب کوثر که گاهی با نام سراب قروه نیز از آن یاد می شود، دریاچه و سرابی طبیعی است که در جنوب شهر قروه و در فاصله یک کیلومتر از این شهر واقع شده است و یکی از تفریح گاه های ساکنین منطقه به شمار می آید. دریاچه سراب کوثر با نام «تک آغاج» که واژه‌ای ترکی است و به معنای تک درخت می‌باشد نیز خوانده می‌شود. این سراب دارای آبی خوب و گواراست. به همین دلیل شهر قروه در کنار آن ایجاد شده است. بخشی از آب کشاورزی و مشروب قروه از این آب تأمین می شود.

دریاچه ای مناسب برای ورزشهای آبی و قایقرانی

آب این دریاچه از چشمه های متعددی که در بستر دریاچه وجود دارند تامین میشود و امروزه یکی از گردشگاههای مهم این شهر محسوب میشود و علاقمندان رشته قایقرانی و سایر ورزشهای آبی به این دریاچه زیبا مراجعه مینمایند.در میان دریاچه یک جزیره کوچک سر از آب بیرون آورده که به نحو زیبایی نورپردازی شده و با عبور از پل آهنی میتوان به آن رسید

.دریاچه سراب کوثر یکی از نزدیکترین و در دسترسترین جاذبه های تفریحی سیاحتی در قروه است که از مناطق جذاب و گردشگر پذیر شهرستان به شمار میرود. آب خنک این دریاچه توسط ۱۲ دهانه چشمه تامین میشود و آب آن در تمام ایام سال جریان دارد، چشمه های جوشان آن هرچند قابل دیدن از سطح آب نیست، اما وجود گیاهان آبی در کف دریاچه به زیبایی آن افزوده است.

حاشیه این دریاچه زیبا نیز طی سالهای اخیر ساماندهی شده و با ایجاد فضای سبز در حاشیه دریاچه و درختانی که بر دل سبزه ها دلربایی میکنند، در همه روزهای سال پذیرای خیل مسافران، گردشگران و علاقهمندان به طبیعت است.

گذشتن از پل آهنی دریاچه و رفتن به جزیره ای که در وسط آن سر از آب بیرون آورده است، که این جزیره با نورپردازی منحصر به فرد و زیبا آرامشی که در آن موج میزند را به عمق وجود گردشگران به این منطقه را منتقل میکند.

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

کناب راهنمای مصور ایرانگردی
تسنیم نیوز

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران