مجتمع تفریحی باری در ارومیه

  • مجتمع تفریحی باری در ارومیه
  • مجتمع تفریحی باری در ارومیه
  • مجتمع تفریحی باری در ارومیه
  • مجتمع تفریحی باری در ارومیه
  • مجتمع تفریحی باری در ارومیه
  • مجتمع تفریحی باری در ارومیه
  • مجتمع تفریحی باری در ارومیه
  • مجتمع تفریحی باری در ارومیه
  • مجتمع تفریحی باری در ارومیه
  • مجتمع تفریحی باری در ارومیه
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

مجتمع گردشگری باری مجموعه‌ای اقامتی، درمانی، ورزشی، گردشگری، پذیرایی و فرهنگی است که در ساحل زیبا و کم‌نظیر دریاچهٔ ارومیه، دومین دریاچه بزرگ نمک جهان، بنا نهاده شده است و همه روزه گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند.

روستای باری

باری روستایی است از توابع بخش انزل و در شهرستان ارومیه استان آذربایجان غربی می‌باشد این روستا در دهستان انزل شمالی قرار دارد.
این مجتمع در ۴۰ کیلومتری جاده سلماس- ارومیه قرار دارد و از نظر آب و هوایی و مناظر طبیعی در یکی از بی‌بدیل‌ترین مناطق جغرافیایی کشور قرار گرفته است.
واقع‌شدن در ساحل دریاچهٔ ارومیه، که خود گنجینهٔ طبیعی پرارزش و بی‌نظیری از خواص شگفت‌انگیز درمانی و زیست‌محیطی است و بهره‌گیری شایسته از امکانات طبیعی آن از اصلی‌ترین دلایل ایجاد مجتمع باری بوده، از اهمیت به سزایی برخوردار است. احیای ارزش‌های سنتی منطقه در به‌کارگیری پدیده‌های طبیعی برای سلامت و تندرستی و همچنین ایجاد مجموعه‌ای منطبق بر استانداردهای جهانی و فراهم‌کردن فضایی مناسب و شایسته برای گردشگران داخلی و خارجی از دیگر اهداف ایجاد و احداث این مجموعه است.

باری اولین دهکده سلامت در کشور

باری اولین و تنها طرح ملی عملی شدهٔ دهکده سلامت در کشور است و تا کنون بخش‌های بزرگی از آن به بهره‌برداری رسیده است. پیش‌بینی می‌شود که این مجموعه در آینده نزدیک و با پایان یافتن فازهای بعدی طرح، پذیرای بیش از ۴۰۰ هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی باشد.

سرمایه گذاری در باری

حجم سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این مجموعه نیز از دیگر وجوه تمایز آن به شمار می‌آید. باری اولین سرمایه‌گذار بخش خصوصی پروژه ملی دانشکده هتل‌داری مدرن در کشور است. با بهره‌برداری از این دانشکده، علاوه بر تأمین نیروی انسانی مورد نیاز این مجموعه، سالانه نیروهای متخصص و آموزش‌دیدهٔ زیادی روانه بازار هتل‌داری کشور خواهند شد که می‌تواند درصدی از کمبودهای کشور را در زمینه تأمین نیروی انسانی آموزش دیده در بخش خدمات گردشگری را رفع نماید.

کارآفرینی و ایجاد شغل در مجتمع باری

با وجود آن که هنوز مدت زمان زیادی از بهره‌برداری از بخش‌های مختلف مجتمع باری نگذشته، این مجموعه موفق شده است به نامی آشنا در جاذبه‌های گردشگری منطقه تبدیل شود و سالانه تعداد زیادی از مسافران و گردشگران داخلی و خارجی را به سوی خود جلب و با ارزش‌های نهان و آشکار دریاچه ارومیه آشنا کند. بهره‌برداری نهایی از تمام فازهای این پروژه در حدود ۵ سال به طول خواهد انجامید. پس از تکمیل و نهایی سازی این پروژه، علاوه بر استفادهٔ بهینه از امکانات طبیعی دریاچه، بیش از ۵۰۰ فرصت شغلی ایجاد خواهد شد که این می‌تواند گامی مؤثر در جهت کاهش نرخ بیکاری در منطقه باشد.

 

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

1-ویکی پدیا

2-گردشگرها

اطلاعات این مکان
آدرس
در ۴۰ کیلومتری جاده سلماس- ارومیه
نوع
مجتمع تفریحی گردشگری ارومیه

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران