شهرستان آمل

معرفی پارک جنگلی میرزا کوچک خان آمل

  • معرفی پارک جنگلی میرزا کوچک خان آمل
  • معرفی پارک جنگلی میرزا کوچک خان آمل
  • معرفی پارک جنگلی میرزا کوچک خان آمل
  • معرفی پارک جنگلی میرزا کوچک خان آمل
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

پارک جنگلی میرزا کوچک خان که در استان مازندران و نزدیکی شهر آمل واقع شده است، حدود ۴۴۰ هکتار وسعت دارد و از جاذبه های دیدنی این استان محسوب می شود که در اغلب اوقات سال میزبانی گردشگران زیادی را بر عهده دارد. این پارک در کیلومتر ۱۸ جاده آمل به تهران واقع شده است و در حال حاضر  مورد استفاده مسافران بین راهی و شهروندان آملی قرار می گیرد

پارک جنگلی میرزا کوچک خان یکی از قدیمی ترین پارک های جنگلی استان مازندران است که با جلوه های طبیعی نظیر شالیزار، رودخانه، جنگل و کوه مورد استفاده گردشگران و مسافران بیشماری می باشد.

پارک جنگلی نمونه گردشگری میرزا کوچک خان با جنگل‌ های انبوه و همراه با جاده‌ ای زیبا یکی از بزرگترین پارک‌ های جنگلی در خاورمیانه و دومین پارک جنگلی بزرگ استان مازندران به شمار می رود.

این پارک دارای امکانات تفرجگاهی آلاچیق، آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی، اجاق، میز و نیمکت، رستوران و قهوه خانه، سکوی چادر و وسایل بازی کودکان، جایگاه سوارکاری و سه مدخل ورودی است.

از جاذبه های پارک می توان به جنگل انبوه، جاده جنگلی پارک، آبشار ماهان، هزار پله، چشمه آب سرد، درختان کهنسال، مرتع جنگلی، درختان میوه‌ ای و … اشاره کرد. رودخانه هراز که از ضلع شرقی این پارک می گذرد، جلوه خاصی به آن بخشیده است.

گفتنی است این پارک در ایام تعطیل مورد استفاده اهالی شهرهای همجوار مانند آمل و بابل قرار می گیرد.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

1- راهنمای مصور ایرانگردی، موسسه کتاب سرای اعلمی، حمید اعلمی، بهار 1391.

2- تارنمای گردشگری سیری در ایران

اطلاعات این مکان
آدرس
كيلومتر 18 جاده آمل به تهران
نوع
پارک جنگلی

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران