شهرستان آمل

معرفی چشمه آبگرم رینه لاریجان

  • معرفی چشمه آبگرم رینه لاریجان
  • معرفی چشمه آبگرم رینه لاریجان
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

آبگرم رینه در نزدیکی شهر رینه لاریجان واقع در استان مازندران و شهستان آمل قرار گرفته است و هر ثانیه هزار لیتر آبدهی دارد. این آب برای درمان بیماری های جلدی، مفصلی و عفونی مؤثر است.

رینه با چشمه های آبگرمش شناخته می شود و بیشتر مسافران به هوای استفاده از خواص درمانی آبگرم چشمه ها راهی رینه می شوند. خانه‌ های این روستا استخرهای آبگرم دارند. برای استفاده از آبگرم می توانید اتاق، سوئیت، آپارتمان یا ویلا اجاره کنید و از استخر آب گوگردی با ۶۰ درجه سانتیگراد حرارت استفاده کنید. همچنین خانه‌ های روستایی ته دره با حوضچه هایی از آبگرم با فشار کمی قوی تر از هتل‌ ها و هتل آپارتمان‌ ها در خدمت مسافران عزیز هستند.

شاید مهمترین حسن رینه نزدیک بودن این آبگرم به تهران است. البته حسن دیگر آن وجود حوضچه های خصوصی در منازل و سوییت و ویلاهای اجاره ای است. البته رینه حسن دیگری هم برای ساکنین تهران دارد و آن هم هوای تمیز و عالی زیر سایه دماوند با شکوه است.

علیرغم اینکه این آبگرم نزدیکترین آبگرم به تهران است اما کاملا توسط تهرانی ها نادیده گرفته می شود و گرچه در کنار یکی از چهار مسیر رفت و آمد به شمال قرار گرفته، اغلب مراجعین آن از اهالی آمل هستند.

گرچه می توان با اجاره یک منزل، سوییت یا ویلا شبی را در کنار خانواده از آبگرم گوگردی به طور خصوصی استفاده کرد اما استخرهای عمومی نیز در آنجا وجود دارد که مهمترین آن استخر شاه عباسی است که موقوفه شاه عباس صفوی است و به نظر می رسد بنای آن نیز باید جزو میراث فرهنگی باشد.

بعد از گذر از گردنه های جاده هراز، پشت سر گذاشتن امامزاده هاشم و شهر پلور، حدود ٣ کلیومتر بعد از آب اسک و بعد از رد کردن تابلو ( آمل ٧۵ کیلومتر) در سمت چپ جاده تهران – آمل تابلوی “رینه ” قابل مشاهده است. همان ابتدای مسیر ورود به رینه کوهی را می بینید که در دل آن سوراخ هایی دیده می شود. عده‌ا‌ی می گویند این کوه محل دفن مرده های اهالی رینه است، اما گوگل ارث چیز دیگری می گوید. گوگل ارث آن را روستای سنگی در دل کوه نامیده است.

اما یک توصیه خیلی خیلی مهم؛ توجه داشته باشید که به علت افزایش بی رویه منازل مجهز به آبگرم گوگردی در رینه، چشمه آبگرم  همه آن ها را کفاف نمی دهد و منازل و سوییت ها و ویلاها وسط هفته و به صورت نوبتی آبگرم را به منبع های آب خود منتقل و روزهای جمعه آن را داغ کرده و به حوضچه ها سرازیر می کنند که خاصیت گوگردی آب از بین می رود. پس به هنگام کرایه منزل دقت کنید اولا آب گرم بلکه داغ باشد و دوما گوگرد ته استخر یا حوضچه ته نشین شده باشد. ضمناً با صاحبخانه طی کنید که در صورتیکه آب داغ و گوگردی نباشد کرایه را پرداخت نخواهید کرد.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

1- راهنمای مصور ایرانگردی، موسسه کتاب سرای اعلمی، حمید اعلمی، بهار 1391.

2- تارنمای خبری برنا نیوز

3- وبلاگ کشکول قلعه

اطلاعات این مکان
آدرس
جاده هراز، بعد از آب اسک، روستای رینه
نوع
چشمه طبیعی با خواص درمانی

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران