شهرستان کازرون

معرفی گردشگاه میان کتل کازرون

  • معرفی گردشگاه میان کتل کازرون
  • معرفی گردشگاه میان کتل کازرون
  • معرفی گردشگاه میان کتل کازرون
  • معرفی گردشگاه میان کتل کازرون
  • معرفی گردشگاه میان کتل کازرون
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

گردشگاه میان کتل در جنوب غربی دشت ارژن در استان فارس و به فاصله ۱۸ کیلومتری دشت ارژن در جنگل های میان بنه (منطقه کوهستانی و زیستگاه گوزن زرد ایرانی) واقع شده است. این گردشگاه با فضای کوهستانی و پوشش انبوه جنگلی ویژگی های بی همتا دارد. گردشگاه میان کتل که با شیبی ملایم در کف دره ای قرار گرفته بر جنگل های متراکم بلوط و محل زندگی گوزن زرد ایرانی اشراف دارد.

گردشگاه میان کتل در مجاورت جاده قدیم شیراز به کازرون قرار دارد و فاصله این گردشگاه تا جاده اصلی ۱۴ کیلومتر راه خاکی است.

ارتفاعات اطراف میان کتل به ویژه در قسمت شمال، شمال شرقی و شمال غربی در زمستان های سرد سال از برف پوشیده می شود. گردشگاه مذکور در همه ماه های سال دارای قابلیت های گردشگری است و امید می رود با آغاز به کار جاده قدیم کازرون به شیراز نظر گردشگران زیادی را به خود جلب سازد.

هر چند بیشتر گردشگران در ایام زمستان به خاطر بارش برف به این منطقه می روند اما به دلیل وجود درختان آب و هوای معتدل کوهستانی این محیط موجب شده این دره در تمام فصول سال مورد استقبال گردشگرها باشد.

انواع حیوانات وحشی و اهلی و حتی خرس و در کنار آن پرنده های زیبا و کم یاب در این منطقه حفاظت شده با آرامش به زندگی خود ادامه می دهند به طوری که می توان صدای آن ها را در محوطه شنید.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

1- راهنمای مصور ایرانگردی، موسسه کتاب سرای اعلمی، حمید اعلمی، بهار 1391.

2- تارنمای گردشگری پارس توریست

3- تارنمای دانشگاه سلمان فارسی کازرون

4- تارنمای خبری باشگاه خبرنگاران جوان

اطلاعات این مکان
آدرس
جنوب غربی دشت ارژن، در مجاورت جاده قدیم شیراز به کازرون
نوع
دره حفاظت شده

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران