منبت کاری صنایع دستی آذربایجان شرقی+ویدئو اموزش منبت کاری طرح گل

  • منبت کاری صنایع دستی آذربایجان شرقی+ویدئو اموزش منبت کاری طرح گل
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

از آنجا که عموماً بخش تزیینی منبت به صورت پیرایشی و غیرالحاقی است، بنابراین دارای دوام زیادی نیز هست و در صورتی که بر اثر عوامل آسیب زای خارجی صدمه نبیند به اندازه عمر چوبی که منبت بر روی آن اجرا شده دوام دارد.

آثار چوبی منبت کاری شده از دیرباز در متن زندگی مردم حضور داشته و امروز نیز به خوبی توانسته است جایگاه خود راحفظ کند. در میان این آثار، برخی آثار منحصر به فرد و دارای ارزش‌های والای هنری و فنی هستند که آنها را به آثار موزه‌ ای تبدیل کرده است ولی تولیدات انبوه این رشته نیز به دلیل اهمیت اقتصادی قابل توجه است.

مهم‌ ترین عنصر در منبت، چوب است که بر اساس شیوه کار، نوع چوب نیز مشخص می‌شود اما مهم‌ ترین چوب‌های رایج در منبت کاری عبارتند از: آبنوس، شمشاد، نارنج، گلابی، عناب، فوفل، گردو، زالزالک، زبان گنجشک، راش، افرا، توسکا، و …

گره چینی چوب از جمله هنرهای زیبا و قدیمی ‌کشورمان است که اجرای آن نیازمند وقت و مهارت زیادی است. نوعی از گره چینی، گره چینی شیشه‌ دار است که کاربرد عمده آن در ارسی و درب و پنجره خانه‌های قدیمی‌ است و چوب و شیشه‌ های مخصوص رنگی اصلی‌ ترین اجرا تشکیل دهنده این نوع گره چینی است.

 

آموزش منبت کاری طرح گل به صورت فیلم:

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران