منطقه نمونه گردشگری هورامان به ایران و جهان معرفی می شود

  • منطقه نمونه گردشگری هورامان به ایران و جهان معرفی می شود
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

برگزاری همایش ملی هورامان در راستای معرفی منطقه پتانسیل ها و قابلیت ها و و جاذبه های تاریخی و طبیعی توسط میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گرشگری کردستان برگزار می شود.

به گزارش سیتی پدیا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان؛ امیر قادری معاون عمرانی استانداری کردستان در این جلسه افزود: مناطق نمونه گردشگری نه تنها در کردستان بلکه در کل مناطق کشور دارای مسائل و مشکلاتی است که از جمله آنها ناشناخته بودن و کمتر معرفی شدن این مناطق است.

وی گفت: منطقه هورامانات یکی از مناطق بکر و منحصر به فرد و گردشگر پذیر در سطح استان است که برگزاری این همایش می تواند یکی از قدمهای مثبت برای معرفی هر چه بهتر و بیشتر این منطقه به کشور و جهان باشد.

قادری در ادامه خاطر نشان کرد: برگزاری این همایش برای ثبت جهانی این اثر تاریخی بسیار کار ارزشمندی است و باید تمامی دستگاه های اجرایی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان را در راستای هرچه بهتر برگزار شدن این همایش ملی و تاریخی یاری کنند.

وی همچنین بیان داشت: برگزاری هرچه بهتر و در خور و شان مردم منطقه هورامانات و مهمانان داخلی، تعامل و همکاری تمامی ارگان ها و دستگاه ها را با اداره کل میراث فرهنگی می طلبد تا بتوانیم همایشی مطلوب و مناسب در سطح ملی و جهانی برگزار کنیم چرا که برگزاری این همایش ملی موجب معرفی هرچه بهتر استان و منطقه هورامان به کشور و جهان می شود.

وی در پایان از مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خواست تا کمیته های رفاهی، علمی، اطلاع رسانی، داوری، امنیتی و ترافیکی را در دبیرخانه ستاد تشکیل داده و برنامه ریزی های لازم را از طریق میراث فرهنگی با سایر دستگاه های مرتبط انجام دهد.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران