شهرستان چالوس
  • نمک آبرود
  • نمک آبرود
  • نمک آبرود
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

نمک‌آبرود شهرکی گردشگری و توریستی است در استان مازندران ایران. این شهرک دارای دو خط تله‌کابینی به نام تله‌کابین نمک‌آبرود است. شهرک نمک آبرود بین راه چالوس به تنکابن در ۱۲ کیلومتری چالوس قرار دارد.

نمک آبرود

قسمتی از اراضی منطقه را با وسعت تقریبی ۶۵۰ هکتار در بر می‌گیرد. حد شمالی این اراضی را دریای خزر و حد جنوبی آن را ارتفاعات مدوبن (از بلندی‌های رشته‌کوه البرز) تشکیل داده‌است. وجود پارک‌های جنگلی بنفشه و شمشاد در قسمت شمالی این مجموعه با وسعت تقریبیِ ۲۰۰ هکتار مناظر بدیعی را در این قسمت از اراضی به وجود آورده‌است.

طرح اولیه  نمک آبرود

طرح اولیهٔ شهرک به وسیلهٔ مهندسین مشاور داض، چرخاب و هوارد همفری تهیه شده‌است. در گزارش هوارد همفری فرض بر این بوده‌است که جاده چالوس – رامسر منطقه را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌کند که بخش جنوبی جاده اختصاص به ویلاسازی داشته و بخش شمالی آن هتل هایت چالوس و قسمت پیشنهادی مارینا و تأسیسات مربوطه و مجتمع آپارتمانی را شامل می‌شد.

اهداف احداث شهرک نمک ابرود

۱-ایجاد یک شهر اقامتگاهی – تفرجگاهی برای جذب جمعیت غیر ساکن شهرستانهای نوشهر و چالوس

۲-جذب سر ریز جمعیت شهرهای چالوس و نوشهر

گوناگونی درختان جنگل های نمک ابرود

آزاد – انجیلی  – توسکا – شمشاد که درختان آن همیشه سبزند (در میان بند) – افرا، نمرا، نارون (ملج یا اوجا) – زبان گنجشک (ون) – شاه بلوط و راش… (جنگلهای راش دارای اهمیت اقتصادی ویژه ای هستند).

آب و هوای نمک آبرود

یکی از عوامل مؤثر در آب و هوای نمک آبرود وجود کوه های البرز، جهت قرار گرفتن آنها، ارتفاع مکان، نزدیکی به دریا، پوشش گیاهی، بادهای محلی، عرض جغرافیایی و پیش آمدن توده هوای شمالی و غربی، که در بین عوامل فوق نقش کوه ها و دریای خزر و بادها بیش از سایر عوامل است.

امکانات تفریحی نمک آبرود

تله کابین نمک آبرود،دریاچه مصنوعی با پدالو، زمین تنیس، پیست دوچرخه سواری خانمها و آقایان، زمین اسکیت ،پاور هنگ گلایدر و اسکای واکر، شهر بازی نمک آبرود، پرواز با هواپیمای دو نفره، مراکز خرید، رستورانها، غرفه های بوتیک لباس و صنایع دستی، فرش، لباسهای چرم، عکاسی.

از دیدن مناظر زیر هم لذت ببرید : 

تله کابین عون بن علی در تبریز     دهکده ییلاقی اولسبلنگاه ماسال      روستای وردیج روستای ادم های سنگی در تهرانعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


اطلاعات این مکان
آدرس
در استان مازندران و در 12 کیلومتری چالوس واقع شده است

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران