شهرستان اسفراین
  • هتل
  • جاذبه های طبیعی
  • جاذبه های تاریخی

هتل‌ های اسفراین

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

هتل‌ های اسفراین و اقامتگاه های بومگردی این شهر

سفر به شهرهای کوچک داخل ایران بدون ماندن در اقامتگاه‌های محلی و حس کردنِ حال و هوای فرهنگ شهر لطفی ندارد. گرچه در شهری مثل اسفراین فرصت انتخابی نخواهید داشت و در نهایت سر از روستاهایش در می‌آورید اما اقامت در همین اقامتگاه‌های روستاها جزو بهترین قسمت‌های سفر است چون تعامل با محلی‌های شهر خاطرات سفر را ماندگارتر می‌سازد. جالب است بدانید که در سال‌های اخیر هتل ساریگل اسفراین به مجتمع آموزش عالی واگذار شد تا ساختمان ۶ طبقه هتل به خوابگاه دانشجویی تبدیل شود و از طرفی هیچ نام و نشانی از مهمانپذیر امید یا هتل پارس اسفراین ذکر نشده، حتی هتل آریای آن به فرهنگ‌سرای شهرداری تبدیل شده است و با این حال، اقامتگاه‌های بوم گردی تنها جاهایی هستند که از گردشگران میزبانی می‌کنند.

اقامتگاه بوم گردی سرای محبت

هتل‌ های اسفراین و اقامتگاه های اسفراین

هتل‌ های اسفراین

اولین گزینه اقامتی شما در شهر اسفراین، ماسولهِ خراسان است، بله درست شنیدید، روستای زیبای رویین نه تنها طبیعت زیبایش را با شما سهیم می‌شود بلکه درهای فرهنگ ۵۰۰ ساله‌اش را به روی مهمانان شهر باز کرده است. البته سابقه نداشته که پایتخت نساجی ایران با خانه‌های پلکانی‌اش از دید گردشگران اسفراین مخفی بماند. این روستا یکی از مناطق خوش آب و هوای اسفراین به شمار می‌رود و به همین دلیل پرگردشگرتر از روستاهای دیگر اسفراین است. سرسبزی روستا، چشمه‌های پرآب و درختان چنار قدیمی جان می‌دهند برای گشت‌وگذارهای عصرانه و عکاسی. اقامتگاه سرای محبت رویین در ۲۶ کیلومتری شهر اسفراین قرار گرفته و داری ۹ باب اتاق با ظرفیت کلی ۸۰ گردشگر است. اثاثیه اتاق‌های این اقامتگاه به سبک سنتی چیده شده‌اند و امکاناتی نظیر پارکینگ، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مشترک و همچنین حمام مشترک در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد. هزینه اقامت در سرای محبت برای هر نفر ۴۸۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده که برای جمع‌های بیش‌تر از ۵ نفره ۱۰ هزار تومان تخفیف اعمال می‌شود.

آدرس: استان خراسان شمالی، شهر اسفراین، ۵۲ کیلومتری جنوب غربی بجنورد و ۲۶ شمال شرق اسفراین، روستای توریستی رویین

اقامتگاه بوم گردی وصال رویان

هتل‌ های اسفراین و اقامتگاه های اسفراین

هتل‌ های اسفراین

در همین روستا خانه‌ای با قدمت ۱۰۰ ساله به اقامتگاهی به نام وصال رویان تبدیل شده که بعد از سرای محبت محبوبیت خوبی بین گردشگران کسب کرده است. این اقامتگاهِ ۲ طبقه داری ۷ باب اتاق با ظرفیت ۲۳ تا ۳۰ نفر است که فرصت بهره‌مندی از امکاناتی مثل سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مشترک، بخاری گازی، پارکینگ بدون سقف، حمام مشترک و راهنمای تور را به مهمانان خود می‌دهد. در وصال رویال صبحانه را مهمان میزبان خون‌گرمتان خواهید بود و برای وعده‌های غذایی دیگر می‌توانید غذای باب میلتان را سفارش دهید و از دست‌پخت محلی‌های روستا لذت ببرید. جالب است بدانید که برای خردسالان و افراد کمتر از ۱۲ سال هزینه نیم‌بهایی دریافت می‌شود و چنین شرایطی را در هر اقامتگاهی پیدا نمی‌کنید. به طور کلی هزینه‌های اقامت در وصال رویال برای خانواده‌ها و گروه‌های پر جمعیت مشمول تخفیف‌های ویژه بوده و برای گروه‌های ۴ نفره ۴۲۰۰۰ تومان درنظر گرفته شده است.

آدرس: استان خراسان شمالی، شهر اسفراین، ۵۲ کیلومتری جنوب غربی بجنورد و ۲۶ شمال شرق اسفراین، روستای توریستی رویین

اقامتگاه بوم گردی امیدیه یا وارگه هی امیدی یه

هتل‌ های اسفراین و اقامتگاه های اسفراین

هتل‌ های اسفراین

اگر تمایل داشتید از مرکز شهر اسفراین زیاد دور نشوید به سمت روستای حسن آباد بروید تا هم تجربه اقامت در یکی از اقامتگاه‌های بوم گردی را داشته باشید و هم در کنار سرو کهنسال روستا عکسی داشته باشید. البته باید بگوییم که این سرو ۴۰۰ ساله در فهرست آثار طبیعی به ثبت رسیده و از جاذبه‌‌های طبیعت‌گردی این روستا به شمار می‌رود. اقامتگاه بوم گردی امیدیه تازه افتتاح شده و در چهاردیواری کاه گلی خود از مهمانانش پذیرایی می‌کند. سبک سنتی و ساده هر اقامتگاه بوم گردی در این خانه قدیمی نیز دیده می‌شود و هر ۵ اتاق آن با اثاثیه سنتی، قالیچه‌های دستباف و کرسی تزیین شده است. نکته جالب توجه درباره این اقامتگاه، برنامه‌هایی است که برای تفریح بیش‌تر گردشگران ترتیب داده شده است، آن‌ها مهمانانشان را با برنامه‌هایی مثل  تور عشایرگردی، موسیقی زنده و رقص محلی سرگرم می‌کنند و با پذیرایی از آن‌ها در کافه موزه پایینِ اقامتگاه حال و هوای دورهمی‌های قدیمی را به وجود می‌آورند. هزینه اقامت در این مکان بسته به تعداد گردشگران از ۲۰ تا ۷۰ هزار تومان است.

آدرس: استان خراسان شمالی، شهر اسفراین، روستای حسن آباد

اقامتگاه بوم گردی نسیم شاه جهان

هتل‌ های اسفراین و اقامتگاه های اسفراین

هتل‌ های اسفراین

شاید آب‌وهوای معتدل و خنک کوهستانی شما را به روستای نوده بام اسفراین بکشاند، روستایی تاریخی که در مجاورت بلند‌ترین قله استان خراسان شمالی یعنی کوه شاه جهان واقع شده و از مرکز شهر اسفراین ۵۰ کیلومتر فاصله دارد. طی کردن این مسافت طولانی شما را به بهشت خوش آب‌وهوایی می‌برد که فرصت ماندن در خانه قدیمی نقلی را خواهید داشت. اقامتگاه نسیم شاه جهان با ۲ اتاق ۴ نفره و ۳ نفره‌اش جمع صمیمی و کوچکی از مهمانان را میزبانی می‌کند ولی از امکانات رفاهی یک اقامتگاه بوم گردی چیزی کم ندارد. در این مکان مهمانان از پارکینگ غیر مسقف، راهنمای تور، آشپزخانه مشترک، بخاری گازی، حمام و سرویس مشترک بهره‌مند خواهند بود و با برنامه‌های ویژه‌ای مثل اجرای موسیقی زنده محلی، رقص و تور طبیعت گردی لحظاتی به یادماندنی را در خاطراتشان ثبت خواهند کرد. متوسط هزینه اقامت در نسیم شاه جهان برای هر نفر ۳۰ هزار تومان است.

آدرس: استان خراسان شمالی، شهر اسفراین، بخش بام و صفی آباد، روستای نوده بام

دیگر اقامتگاه‌ها

هتل‌ های اسفراین و اقامتگاه های اسفراین

هتل‌ های اسفراین

طبیعتا اقامتگاه‌های شهر اسفراین به همین ۴ مورد ختم نمی‌شود، روستای رویین به خاطر پرگردشگر بودنش با اقامتگاه‌های دیگری هم به میزبانی از مهمانانش می‌پردازد. اقامتگاه بوم گردی سیاوش و اقامتگاه ۳ طبقه خانه پدری در میان بافت پلکانی روستای رویین واقع شده‌اند؛ کلبه چوبی خانه پدری چشم‌اندازهایی رو به کوه‌ها و طبیعت زیبای اطراف دارد و ساعات خوشی را در سفرتان ثبت می‌کند. به غیر از این‌ موارد، اقامتگاه ثنا بلقیس با ۳ سوئیت و امکاناتی مثل سرویس بهداشتی و حمام جداگانه در روستای جوشقان و اقامتگاه سرای سید با قدمتی ۸۰ ساله و فضای دل‌باز و ۴ اتاق کاه گلی در روستای ایرج واقع شده است. سرای سید ظرفیت میزبانی از ۲۰ گردشگر را دارد و با نان‌ها و غذاهای لذیذش حال و هوای یک قرن پیش را برای مهمانانش تداعی می‌کند. در کلام آخر باید بگوییم اگر گذرتان به روستای زیبای بیدواز افتاد سری به اقامتگاه بوم گردی بیدواز بزنید، مردم مهمان‌نواز این روستا در میزبانی از شما چیزی کم نمی‌گذارند.

مطالب مرتبط: خانه معلم استان خراسان شمالی، جاذبه های دیدنی اسفراینعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران