شهرستان خمین
  • هتل
  • معرفی
  • جاذبه های مذهبی
  • جاذبه های فرهنگی و هنری
  • جاذبه های طبیعی
  • جاذبه های تاریخی

هتل ها و اقامتگاه های خمین

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

هتل ها و اقامتگاه های خمین

به مرور زمان به واسطه برنامه‌ریزی‌ها و فراهم‌سازی زیرساخت‌های گردشگری، تحول شگرفی در گردشگری شهر خمین ایجاد خواهد شد، بخشی از این طرح‌ها در صدد رفع کمبود امکانات رفاهی گردشگران هستند که تحقق‌شان علاوه بر کسب رضایت‌مندی آن‌ها بستری برای اشتغال‌زایی اهالی شهر خواهد شد. با این حال برای اقامت در شهر خمین جای هیچ نگرانی نیست، تعداد محدود هتل ها و اقامتگاه های خمین تا حدودی پاسخ‌گوی تعداد گردشگران هستند ولی در ایام نوروز خیل عظیم گردشگران ظرفیت‌های بیش‌تری را می‌طلبد که افتتاح امکانات اقامتی جدید سرگردانی و خلاء مسافرخانه و مهمانسرا را در زادگاه امام راحل تا حدودی کم‌تر کرده است. یعنی افزایش گزینه‌های اقامتی کم کم برای همه گردشگران شهر امکان اقامت را فراهم می‌کند تا جایی که دیگر کسی بعد از بازدید بیت امام برای اقامت به شهرستان محلات یا گلپایگان نرود. در ادامه با هتل ها و اقامتگاه های خمین آشنا می‌شویم.

مجوزهای راه‌اندازی

معرفی هتل ها و اقامتگاه های خمین

هتل ها و اقامتگاه های خمین

امروزه به لطف تلاش‌های شبانه‌روزی مسئولان شهر خمین چندین طرح اقامتی تصویب و به ثبت رسیده است. به گفته مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهر خمین در روستاهایی مثل آشناخور، فرج آباد، شهابیه، اسدآباد، رضاآباد، سرکوبه و خان آباد با ایجاد ۱۰ اقامتگاه بوم گردی موافقت شده و در برخی از همین روستاها مراحل آماده‌سازی یا تکمیل طرح توسط متقاضیان به پایان رسیده است. راه‌اندازی هر موقعیت اقامتی نه تنها برای اهالی شهر فرصت شغلی جدیدی فراهم می‌کند بلکه به رضایت هر چه بیش‌تر گردشگران هم دامن می‌زند. با تمام جاذبه‌های تاریخی و باستانی که در روستاهای اطراف خمین می‌شناسیم، ساخت اماکن بوم گردی و تبدیل خانه‌های روستایی به اقامتگاه تحولی عظیم در میزان بازدید گردشگران ایجاد خواهد کرد.

هتل امام رضا

معرفی هتل ها و اقامتگاه های خمین

هتل ها و اقامتگاه های خمین

هتل ۴ ستاره امام رضا تنها هتلی است که در تمام این سال‌ها بخش بزرگی از میزبانی شهر خمین را به دوش کشیده است. ۱۰ سال پیش اولین فاز هتل در قلب شهر و در مساحتی بالغ بر ۷ هزار مترمربع افتتاح شد و در سال ۹۱ به همت کارکنان زحمتکشش فاز دومش با تسهیلات رفاهی و تکنولوژی بهتر به کار خود شروع کرد. این هتل همواره به خاطر برخورد مناسب پرسنل و قیمت مناسبش از سوی گردشگران تقدیر می‌شود. هتل ۵ طبقه امام رضا با ۴۵ باب اتاق از امکانات ویژه‌ای نظیر رستوران، پارکینگ و اینترنت در لابی برخوردار است و متوسط هزینه اقامت در هتل ۴ ستاره خمین ۱۷۰ هزار تومان برای هر شب می‌باشد.

آدرس: خمین، ضلع غربی میدان مدرس

مهمانسرای کریمه اهل بیت

معرفی هتل ها و اقامتگاه های خمین

هتل ها و اقامتگاه های خمین

همان‌طور که گفتیم در سال‌های آینده هتل ها و اقامتگاه های خمین بیشتر خواهد شد، طبق اطلاعاتی که از سایت ویکی‌پدیا و برخی وبلاگ‌ها جمع‌آوری کرده‌ایم به غیر از نام مهمانسرای کریمه اهل بیت هیچ نشانی از محل دقیق این مهمانسرا وجود نداشت ولی با وجود خبرهایی که در ایرنا منتشر شده بود، مجوز ساخت ۲ هتل در شهر خمین صادر شده و ساخت یکی از این هتل‌ها در نتیجه تخریب مرکزی اقامتی در میدان مدرس شروع شده و احتمال دارد این مرکز اقامتی همان مهمانسرای کریمه اهل بیت باشد. هتل دوم در مجموعه تفریحی کوه بوجه افتتاح خواهد شد که تا اینجای کار ۵۰ درصد از کار ساختش به اتمام رسیده است.

اقامتگاه بوم گردی حسنعلی میرزا

معرفی هتل ها و اقامتگاه های خمین

هتل ها و اقامتگاه های خمین

تمایل بیش‌تر گردشگران به اسکان در خانه‌های بومی و محلی و همچنین بافت تاریخی و باستانی شهر خمین، مسئولین را به فکر افتتاح اقامتگاه‌های بوم گردی متعددی انداخته است که اولین آن‌ها متعلق به روستای سرکوبه در دهستان حمزلو می‌باشد. این روستا در ۱۵ کیلومتری شهر واقع شده و با ۱۱ واحد اقامتی امکان میزبانی از ۵۰ گردشگر را خواهد داشت. این اقامتگاه در وسعت ۷۰۰ مترمربعی راه‌اندازی شده و چندین فرصت شغلی نیز برای افراد محلی ایجاد کرده است. ناگفته نماند که مدیریت این اقامتگاه بر عهده غلامحسین فتحعلی می‌باشد.

خانه بوم گردی تیمره

معرفی هتل ها و اقامتگاه های خمین

هتل ها و اقامتگاه های خمین

شاید قبل از این گردشگرانی که مشتاق بازدید سنگ‌ نگاره های تیمره بودند در پایان روز برای اقامتی خاطره‌انگیز به سمت شهر گلپایگان و خانه بوم گردی عمو قدرت می‌رفتند ولی با افتتاح خانه بوم گردی تیمره به نظر می‌رسد پیمودن مسیر طولانی‌تر برای اقامت گزینه مناسبی نباشد و بیش‌تر افراد ترجیح دهند مکان جدیدی را برای ماجراجویی سنتی خود انتخاب کنند. خانه بوم گردی تیمره به مدریت خانم مریم صالحی در روستای بهدشت به میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی تیمره شروع کرده و با وجود پژوهشگران زیادی که از سراسر دنیا به بازدید این سنگ نگاره‌ها ترغیب شده‌اند به نظر می‌رسد تیمره روزهای شلوغ و پرمهمانی را به دنبال داشته باشد.

مطالب مرتبط: جاذبه های گردشگری شهر خمین، خانه معلم مرکزیعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران