شهرستان گرگان
  • پارک رنگو
  • پارک رنگو
  • پارک رنگو
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

پارک جنگلی رنگو

در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی گرگان پارک جنگلی بسیار زیبایی به نام رنگو وجود دارد که سالانه توجه طبیعت دوستان و گردشگران زیادی را به خود جلب میکند .

بعد از پیمودن دو کیلومتر، از روستای توشن و عبور از مسیری خاکی در میان بوته های تمشک و درختان بلند، به کنار رودخانه ای می رسیم که از چشمه های زلال جنگل و ارتفاعات رنگو سرچشمه می گیرد.

آبشار رنگو

در ادامه مسیر رودخانه، دره ای به ارتفاع بیش از پنجاه متر نمایان می شود که دو سوی آن درخت های بلند شاخه در شاخه هم انداخته اند. شیب دره در برخی نقاط تا هشتاد درجه نیز می رسد. پس از حدود پنج ساعت پیاده روی، در امتداد این دره و مسیر رودخانه، آبشار رنگو از فراز صخره های عظیمی نمایان می شود که با هیبت سرازیر شده و صدای مهیبش از فاصله ای دور شنیده می شود. پیش از رسیدن به آبشار رنگو، کمپ رنگو نیز در بین راه قرار دارد. این کمپ برای اقامت طبیعت گردان و کوهنوردان، تعبیه شده است. مسیر دسترسی به آبشار رنگو از دل جنگل های پردرخت و تاریک منطقه می گذرد، مسیری واقعا سخت و گمراه کننده که برای عبور از آن لازم است حتما از یک راهنمای محلی کمک بگیرید. پس از پیمودن ۲ کیلومتر از روستای توشن و عبور از مسیری خاکی در میان بوته‌های تمشک و درختان بلند، رودخانه‌ای دیده می‌شود که از چشمه‌های زلال جنگل و ارتفاعات رنگو سرچشمه می‌گیرد.

امامزاده ابراهیم

در مسیر آبشار امامزاده ای به نام امامزاده ابراهیم نیز جلب توجه می کند که بنای آن به تازگی مرمت و بازسازی شده است. علاوه بر آبشار اصلی رنگو، در مسیر رودخانه جاری در میان جنگل، آبشارهای کوچک و بزرگ زیبایی ایجاد شده که هر کدام جلوه خاص خود را دارند.

آدرس رنگو

آدرس : استان گلستان ، گرگان ، ۱۵ کیلومتری جنوب غربی گرگان

دیدنی های گرگان

معرفی سد کوثر (سد نمل) گرگان

معرفی آبشار و چشمه آبگرم زیارت گرگان

معرفی پارک جنگلی ناهارخوران گرگان



عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران