پارک ملی چهل بازه مشهد

  • پارک ملی چهل بازه مشهد
  • پارک ملی چهل بازه مشهد
  • پارک ملی چهل بازه مشهد
  • پارک ملی چهل بازه مشهد
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

پارک ملی چهل بازه مشهد جز یکی از پروژه های عظیم ملی کشور می باشد که در شهر مشهد در حال ساخت و تکمیل شدن است. پارک چهل بازه مشهد دارای وسعتی در حدود ۱۱۵ هکتار است و رودخانه ی چهل بازه نیز از وسط آن عبور کرده و بر زیبای پارک افزوده است. پارک چهل بازه مشهد از نظر وسعت و پالایش آلاینده های هوای شهر با پارک جنگلی وکیل آباد رقابت خواهد کرد.

پارک چهل بازه مشهد

پارک چهل بازه مشهد جزء پروژه های تفریحی و گردشگری شهر مشهد نیز قرار گرفته است. پارک چهل بازه مشهد دارای فضای سبز با کاشت انواع درختان بلند سایه و گل کاری های متنوع، اماکن تفریحی، دریاچه مصنوعی و ساحل نرم دریاچه، اماکن اقامتی، انواع رستوران و کافی شاپ، چایخانه، طرح های گردشگری، مجتمع آبی، تاسیسات رسوبگر، مخازن ذخیره آب، کانال های ارتباطی، پل های ارتباطی پیست اسکی، تراموا سبک و زمین های ورزشی مختلف در حدود ۲۵۰۰ متر در بلوار معلم و ۲۵۰۰ متر دیگر نیز در بلوار نمایشگاه با تجهیزات کامل ورزشی و بازی، احداث مسیر دوچرخه و مسیری برای پیاده روی و همچنین پارکینگ های در ورودی های بلوار نمایشگاه، شهرک ارمغان، بلوار مسجد و بلوار وکیل آباد است که از امکانات این پارک ملی می باشد.

 

امکانات آبی پارک چهل بازه مشهد

از مهم‌ترین پروژه‌هایی که قرار است در این پارک گردشگری ایجاد و زمینه شادی و نشاط مردم را فراهم آورد، می‌توان به ۸ دریاچه با ساحل نرم در اطراف آن‌ها، انواع رستوران‌ها و چایخانه‌ها، مسیر دوچرخه و فضای سبز شامل گل‌کاری‌های متنوع و… اشاره کرد.

همچنین ساخت زمین‌های ورزشی مختلف همچون زمین ۲هزار و ۵۰۰ مترمربعی در بولوار معلم برای انجام انواع بازی‌ها با تجهیز کامل به وسایل ورزشی نیز در برنامه قرار دارد.

این پارک که عنوان ملی را نیز در کنار خود دارد، قرار است منحصربه فردترین مکان تفریحی در کشور نیز باشد که در این جهت ۶۰ الی ۷۰درصد آن به فضای سبز تبدیل خواهد شد.

 طراحی فاز یک‌ پروژه گردشگری احداث پارک ملی چهل بازه از فروردین ۹۰ آغاز شد

آدرس پارک چهل بازه مشهد

آدرس: مشهد، از شمال به بلوار امام علی، از جنوب به بلوار معلم و محلات مسکونی، از غرب به بلوار نمایشگاه، از شرق به میدان قائمعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


اطلاعات این مکان
آدرس
مشهد، از شمال به بلوار امام علی، از جنوب به بلوار معلم و محلات مسکونی، از غرب به بلوار نمایشگاه، از شرق به میدان قائم

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران

  • زرین در ۹ مرداد ۱۳۹۶

    سلام
    در جهت بهره وری بیشتر و زیباتر شدن پارک پیشنهاداتی دارم