• پارک مینیاتوری مشهد
  • پارک مینیاتوری مشهد
  • پارک مینیاتوری مشهد
  • پارک مینیاتوری مشهد
  • پارک مینیاتوری مشهد
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

پارک مینیاتوری اولین بوستان مینیاتوری شرق کشور به مساحت ۸ هکتار با هزینه‌ای بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان اعتبار در مشهد احداث شد. پارک مینیاتوری، ایرانی کوچک است و آثار باستانی از گوشه و کنار کشورمان در مقیاس کوچک در این پارک به نمایش درمی‌آید.

 

بوستان مینیاتوری مشهد ( پارک آثار تاریخی ایران مشهد)

در این بوستان ۵۸ نماد فرهنگی، مذهبی و نقاط دیدنی شهرهای مختلف ایران به صورت مینیاتور شده در معرض دید عموم شهروندان قرار می‌گیرد که در هنگام افتتاح ۹ المان آن به بهره‌برداری رسید. المان‌های تخت جمشید، آرامگاه فردوسی مشهد ، پل خواجو، فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد، آرامگاه عطار نیشابوری، راه‌آهن مشهد، روستای کندوان، باغ شاهزاده ماهان کرمان و سد کارون تا کنون رونمایی شده‌اند. از جمله امکانات این بوستان که می‌توان به تراس تماشا، زمین بازی کودکان با طراحی بازی‌های بومی و محلی، مسیر تردد قطار، فضای سبز و… اشاره کرد. در ادامه با هم تصاویری از این پارک زیبا را می‌بینیم.

امکانات پارک مینیاتوری مشهد

در این بوستان ۴۳ هزار مترمربع فضای سبز با بهره‌گیری از سیستم آبیاری تحت فشار طراحی و اجرا شده است. همچنین ۹۶ مترطول نیز رمپ تماشا برای شهروندان احداث شده است. همچنین ۴۹۲۸ مترمربع فضای ایجاد پارک خودرو برای شهروندان ایجاد شده است. در کنار این مهم مسیر قطار به طول ۹۲۰ متر که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد با حرکت در این مسیر از ماکت‌های طراحی شده بازدید کنند نیز اجرا شده است.

افتتاح پارک ایران کوچک

 پارک ایران کوچک (بوستان منیاتوری) در مشهد در ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ افتتاح شد که در آن زمان ۹ المان ایرانی به بهره برداری رسید . در سال ۹۲ ، به میزان ۷۰ هکتار گل‌کاری در سطح مشهد وجود داشت، ۶۰ درصد از این گل‌ها دایمی و ۲۰ درصد گل‌های فصلی بودند که این میزان در بهار ۹۵ به ۱۰۰ هکتار گل‌کاری افزایش یافت به طوری که ۸۰ درصد از آن‌ها گل‌های دائمی و ۲۰ درصد گل‌های فصلی بودند.

آدرس پارک مینیاتوری مشهد

آدرس: مشهد، بزرگراه میثاق، بلوار الهیه، بلوار سجادیه، سجادیه ۲۶

مکان های نزدیک و مشابه:

پارک چهل بازه مشهد(افتتاح سال ۹۶)      پارک وکیل آباد      پارک کوهسنگی     سرزمین موج های آبیعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


نظرات کاربران