ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

کوه سنگی مشهد

از قدیمی‌ترین و مشهورترین مکان‌های گردشگری شهر مشهد پارک کوه سنگی است. دلیل نام‌گذاری این مجموعه به خاطر وجود دو کوه سنگی شبیه کله‌قند است که اگر از بالا به این مجموعه نگاه کنید، خودتان نیز خواهید دید که به شکل مثلث است و همین امر جذابیتش را چند برابر کرده است. پارک کوه سنگی در جنوب غربی شهر مشهد و در انتهای خیابان کوه سنگی واقع‌شده که بعد از پارک ملت در مشهد دومین مکان گردشگری شناخته‌شده است. در این مجموعه یک موزه بی‌نظیر نیز وجود دارد که ساختمان این موزه با معماری عالی توجه همگان را به خود جلب کرده است. پارک کوه سنگی مشهد تا سال ۱۳۱۰ هجری شمسی ساختار طبیعی خود را به‌عنوان منطقه ییلاقی و جاذبه‌های طبیعی حفظ کرده بود که شامل کوه و باغ‌های سرسبز می‌شد و در سال ۱۳۱۸ هجری شمسی ساختمان دوطبقه‌ای توسط مهندسان آلمانی ساخته شد و در حاشیه نرده‌کشی و گل‌کاری انجام دادند.

مجسمه‌های سنگی

کوه سنگی مشهد

کوه سنگی

زمانی شهردار شهر میلان ایتالیا، چند مجسمه به شهردار مشهد هدیه داد که دو عدد شیر سنگی در درب ورودی و دو مجسمه انسان نیز در کنار استخر بزرگ کوه سنگی روبروی رستوران نصب کردند که مجسمه‌های انسانی بعد از انقلاب برداشته شدند. حتی از سال ۱۳۴۰ شمسی که شهر مشهد گسترش یافت، خیابان اطراف این مجموعه نام خیابان کوه سنگی به خود گرفت و جزو قسمت‌های اصلی شهر شد.

چشم‌انداز زیبا

کوه سنگی مشهد

کوه سنگی

با توجه به تعداد مسافران و زائران مشهد، پس از حرم مطهر و آرامگاه فردوسی، کوه سنگی توانسته رتبه سوم حضور مسافر و گردشگر را به خود اختصاص دهد.  شما نیز در سفرتان به مشهد، حتماً در برنامه‌های خود بازدید از مجموعه کوه سنگی را بگنجانید و از چشم‌انداز بی‌نظیرش لذت ببرید. از بالای کوه‌ها نگاه کنید، چشم‌انداز زیبای شهر مشهد، باغ‌ها و حرم مطهر دیده می‌شود که اگر در غروب بروید، زیباترین منظره را از فراز ارتفاعات خواهید دید. بعضی از اقدامات خاص در شهر در این مجموعه انجام  می‌گیرد، مانند نورافشانی در مراسمات خاص، اگر در آن روزها مشهد باشید مطمئناً لذت خواهید برد.

طرفداران پارک کوه سنگی مشهد

کوه سنگی مشهد

کوه سنگی

هرساله، تعداد مسافران و زائران به شهر مشهد زیاد می‌شود که همین امر باعث شده تا به مکانی تفریحی و گردشگری تبدیل شود و روزبه‌روز مجموعه بزرگ‌تر شده و امکانات بیشتری به آن اضافه می‌شود. وقتی اسم کوه می‌آید نترسید که باید در پای کوه‌ها بمانید، اتفاقاً کوه‌های این مجموعه طوری است که به‌راحتی می‌توانید کوه‌نوردی کنید و صعود کنید. پس حتماً به بالای کوه بروید، زیرا زمانی که به بالای کوه برسید، زیبایی مجموعه و شهر مشهد را خواهید دید.

جاذبه‌های مجموعه تفریحی کوه سنگی

علاوه بر آب‌وهوا و طبیعت زیبای این مجموعه و مسیر جذاب کوه‌های پارک کوه سنگی، جاذبه‌های دیگری نیز در این مجموعه وجود دارد که از گشت‌وگذار خسته نخواهید شد. برخی از جاذبه‌ها عبارت‌اند از:

استخر بزرگ پارک کوه سنگی

رستوران‌های متعدد در اطراف مجموعه

مراکز خرید کوه سنگی

مراکز ورزشی و تفریحی و شهربازی

موزه بزرگ خراسان

البته برخی از طرح‌ها نیز در حال ساخت هستند:

دریاچه مصنوعی

جزیره پرندگان

سالن پذیرایی

رستوران‌های مختلف بر فراز کوه و کنار دریاچه

شهربازی تابستانی

شهربازی سرپوشیده

حتما بخوانید: آش کوفته قلقلی مشهد، آش جوشوره مشهد

مطالب مرتبط: بهترین هتل های مشهدعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران