پیست اسکی تاریک دره همدان

  • پیست اسکی تاریک دره همدان
  • پیست اسکی تاریک دره همدان
  • پیست اسکی تاریک دره همدان
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

پیست اسکی تاریک دره (الوند) همدان در فاصله کمی (حدودا ۱۰ کیلومتری) از مرکز شهر همدان قرار دارد که در فصل زمستان و اوایل بهار فعال می باشد. راه آسفالته پیست اسکی از دره عباس آیاد و گنج نامه می گذرد. طول پیست تقریبا چهار کیلومتر است. که برای عموم علاقه مندان به ورزش های زمستانی مورد استفاده قرار می گیرد.

پیست اسکی تاریک دره یا الوند در موقعیت جغرافیایی N344259 E482628 در استان همدان واقع است. در این میان پیست اسکی تاریک دره همدان به عنوان یکی از زیر ساخت های اصلی در توسعه ورزش های زمستانی همدان منطقه ای مستعد تقویت این رشته است به طوری که در طول سال پذیرای گردشگران و ورزشکاران بسیاری است.

این پیست مکانی مناسب برای تفریح سالم جوانان محسوب می شود و در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی جاده گنجنامه همدان و در دامنه‌ های کوه‌ های الوند قرار گرفته ‌است.

پیست تاریک دره در سال ۱۳۶۴ مورد بهره‌ برداری قرار گرفته‌ است. سه دستگاه تله اسکی از نوع ۱ دستگاه تله سیژ و دو دستگاه بالابر بشقابی در روزهای اسکی در خدمت علاقمندان این ورزش است. در حال حاضر این پیست دارای سالن غذاخوری، خوابگاه و سایر امکانات مورد نیاز یک اجتماع حدود ۵۰۰ نفر را داراست. پایین ترین نقطه پیست اسکی در ارتفاع ۲۶۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و بالاترین نقطه پیست به ۳۱۵۰ متر می رسد.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

1- راهنمای مصور ایرانگردی، موسسه کتاب سرای اعلمی، حمید اعلمی، بهار 1391.

2- ویکی پدیا

اطلاعات این مکان
آدرس
همدان، بلوار ارم، جاده عباس آباد، پیست اسکی تاریک دره
طول پیست
تقریبا 4 کیلومتر

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران