استقبال چشمگیر کوهنوردان برای حضور در آبشار سپهسالار

  • استقبال چشمگیر کوهنوردان برای حضور در آبشار سپهسالار
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز از استقبال چشمگیر تورگردانان و کوهنوردان برای حضور در آبشار سپهسالار جاده چالوس خبر داد.

به گزارش سیتی پدیا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز، ابوالفضل عبیدی با بیان این مطلب اظهار داشت: با آغاز فصل کوهنوردی و صخره نوردی در ارتفاعات سپهسالار شاهد حضور بی سابقه گروه های مختلف ورزشکار و طبیعت گردان در این منطقه هستیم.

وی تصریح کرد: هر ساله پس از پایان تعطیلات بیشترین گردشگر در اواسط اردیبهشت ماه وارد استان البرز می شد تا از باز شدن لاله ها در گچسر دیدن کنند در حالی که امسال با گرم شدن سریع آب و هوا مسافران آبشار سپهسالار را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اند.

عبیدی علت دیگر این استقبال را معرفی مناسب این منطقه عنوان کرد و افزود: تهیه بورشور، کتابچه، نقشه گردشگری، نصب تابلوهای راهنما و معرفی صحیح جاذبه های طبیعی و تاریخی استان البرز در شبکه های مختلف تلویزیونی و رادیویی باعث رونق گرفتن این مناطق شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز در ادامه با اشاره به اینکه آبشار سپهسالار و قله هفت خان یکی از بی نظیرترین مناطق صعود برای کوهنوردان و صخره نوردان آماتور است گفت: در مسیر رودخانه منتهی به روستای سپهسالار آبشارهای متعددی وجود دارد و دره شمالی رودخانه سپهسالار در جنوب قله هفت‌خان و در حاشیه شرقی البرز غربی است، دره سپهسالار در ابتدا اندکی فراخ و هر چه به آبشار نزدیکتر می‌شویم تنگ‌تر می ‌شود که در نهایت مسیری صخره‌ای است که در زیر شیب‌های تند به جناح جنوبی قله هفت‌خان منتهی می‌شود.

عبیدی یادآور شد: آبشار سپهسالار از دیدنی‌ ترین نقاط جاده چالوس است چرا که علاوه بر کوه، صخره و رودخانه دارای چمنزارها و باغ‌ های کوچک و بزرگ بسیاری است.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران