ییلاق های پشت کوه یزد
ییلاق های پشت کوه در استان کویری یزد یزد [caption id="attachment_16299" align="aligncenter" width="600"] ییلاق های پشت کوه یزد[/caption] استان یزد شامل بناهای تاریخی و بی‌نظیری بسیاری مانند بناهای مذهبی، زیارتگاه‌های زرتشتیان، خانه‌های تاریخی، آب‌انبارها، باغ‌ها، بادگیرها و بازارچه‌ها است که نشان‌دهنده گنجینه‌های هنر، فرهنگ و تمدن ایرانی است. یزد...ادامه »
غار شگفت یزدان یزد
آشنایی با غار شگفت یزدان یزد یزد شهر یزد مرکز استان یزد در مرکز ایران قرار دارد. اردکان نیز از بزرگ‌ترین شهرهای استان یزد است. اردکان به معنی شهر مقدس است که از دو کلمه ارد+کان تشکیل‌شده است که ارد یعنی مقدس و کان به معنی سرزمین است. این شهر در واقع قلب کویر مرکزی ایران به‌حساب می‌آید. عقدا نیز در شهرستان اردکان قرار دارد که بافت...ادامه »
کوچکترین استان ایران
کوچکترین استان ایران با توجه به تحقیقات انجام شده کم جمعیت ترین استان ایران ایلام می باشد. همچنین کوچک ترین استان ایران از لحاظ مساحت استان البرز می باشد. استان البرز سی و یکمین استان ایران محسوب می شود. در جلسه ای در تاریخ 12 بهمن 1388 لایحه ای مبنی بر تاسیس این استان تصویب شد و به مجلس شورای اسلامی فرستاده شد بعد از آن با موافقت...ادامه »
معرفی کلی استان یزد
استان یزد با وسعتی در حدود 73,477 کیلومتر مربع تقریبا در مرکز شرقی و حاشیه دشت کویر قرار گرفته است و از نظر مساحت، هشتمین استان کشور محسوب می شود. این استان از شمال با استان های خراسان جنوبی و اصفهان، از جنوب با استان های کرمان و فارس، از خاور با استان های خراسان جنوبی و کرمان و از باختر با استان های فارس و اصفهان همسایه است. طبق...ادامه »