‌بازدید بیش از ۱۰ هزار گردشگر از روستای تاریخی کندوان ‌

  • ‌بازدید بیش از ۱۰ هزار گردشگر از روستای تاریخی کندوان ‌
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر از گردشگران از روستای تاریخی کندوان در این استان بازدید کردند.

به گزارش سیتی پیدیا و به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان شرقی، فرزین حق پرست در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرت جهانی این روستا باعث شده این منطقه و شهرستان اسکو به یکی از مقاصد برجسته گردشگری آذربایجان شرقی تبدیل شود و هر سال تعداد گردشگران نسبت به سال‌های گذشته افزایش می‌یابد.

حق پرست ادامه داد: در این ایام هتل صخره ای کندوان به عنوان تنها هتل بوتیک ایران‌، پذیرای گردشگران نوروزی بوده و ظرفیت این هتل از ۲۸ اسفند ۹۳ تا به حال بیش از ۹۰ درصد پر بوده است.

وی گفت: اصطلاح هتل بوتیک به هتل‌هایی گفته می شود که به خاطر خاص بودن سبک هنری و معماری خود شهرت دارند‌، این نوع هتل‌ها که معمولا کوچک تر از هتل‌های لوکس هستند‌، لوکس بودن هدف اصلی آنها نیست، بلکه معماری خاص هتل، هدف اصلی بازدید و اقامت هستند و هتل صخره‌ای کندوان تنها هتل بوتیک در ایران است.

حق پرست از افزایش آمار مسافران به ۷۳ هزار نفر خبر داد و گفت: بر اساس گزارش ستاد هماهنگی سفر تا پایان روز پنجم فروردین بیش از ۷۳ هزار نفر در هتل و سایر امان اقامتی استان اسکان یافته‌اند و این تعداد نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۲۷ درصد رشد داشته است.

وی گفت: کلسیای سنت استپانوس جلفا با ۹ هزار و ۸۱۷ نفر‌، رصدخانه‌ مراغه با ۸ هزار و ۹۴۷ نفر و موزه آذربایجان با ۷ هزار و ۷۲۹ نفر بازدید به ترتیب از پر بازدیدترین ابنیه تاریخی استان بوده‌اند و روستای تاریخی کندوان پربازدیدترین روستای هدف در استان محسوب می‌شود.

روستای تاریخی کندوان یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان اسکو است و به دلیل شرایط خاص معماری صخره‌ای در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

کندوان یکی از سه روستای صخره‌ای جهان است که این موجب جذابیت آن شده است. معماری روستای کندوان و جاری بودن زندگی مردم در قالب بافت قدیمی آن یک استثنا در دنیا به حساب می‌آید، چرا که دیگر در کاپادوکیه ترکیه و داکوتا آمریکا (هر دو دارای معماری صخره‌ای هستند) زندگی اجتماعی وجود ندارد.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران