‌جلوه‌گری هنرهای‌سنتی دیار سنگ‌ و آب در جوار آناهیتا

  • ‌جلوه‌گری هنرهای‌سنتی دیار سنگ‌ و آب در جوار آناهیتا
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی ویژه ایام نوروز در شهرستان کنگاور و در جوار معبد آناهیتا خبر داد.

به گزارش سیتی پیدیا نصرت الله سپهر در گفت‌وگو با خبرنگار ‌خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کرمانشاه در این خصوص اظهارکرد: در این نمایشگاه مجموعه‌ای از کارهای چرمی، لباس محلی، کارهای سفالی، ابزارآلات فلزی و دیگر صنایع دستی و هنرهای سنتی هنرمندان شهرستان کنگاور به نمایش گذاشته شده است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه در ورودی معبد آناهیتا که از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری شهرستان کنگاور بوده و در قالب بیش از ۲۰ غرفه شامل؛ صنایع دستی، هنرهای سنتی، کتب تاریخی، غذا و آش محلی در معرض نمایش قرار داده شده است.

سپهر افزود: این نمایشگاه فرصتی است برای عرضه و نمایش صنایع دستی و جاذبه‌های سنتی استان با محوریت شهرستان کنگاور و همچنین فرصتی برای فروش بیشتر کار هنرمندان صنایع دستی است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: با توجه به تعطیلات ایام نوروز و همچنین ورود گردشگران نوروزی به استان کرمانشاه، وجود این نمایشگاه موجب غنی سازی اوقات فراغت و در کنار آن معرفی صنایع دستی مختص استان کرمانشاه می‌شود.

وی تصریح کرد: در کنار این صنایع دستی چند تخته سیاه چادر عشایری نیز دایر شده است که در آن به پخت و عرضه نان، شیرینی، آش و غذاهای محلی پرداخته می‌شود.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه گفت: تلاش ما این است که با برپایی این نمایشگاه‌ها باعث رونق هنرهای سنتی و صنایع دستی بومی محلی استان کرمانشاه شویم.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران