شهرستان محلات

هلند ایران ( باغ گل محلات )

  • هلند ایران ( باغ گل محلات )
  • هلند ایران ( باغ گل محلات )
  • هلند ایران ( باغ گل محلات )
  • هلند ایران ( باغ گل محلات )
  • هلند ایران ( باغ گل محلات )
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

باغ گل محلات باغی است در شهر محلات استان مرکزی که دارای گل های گوناگونی است وه به دلیل شهرتش در پرورش گیاه زینتی به “هلند ایران” معروف است.

باغ گل محلات

باغ گل محلات یکی از اماکن توریستی می باشد این شهر آرامیده در آغوش گل ها زرد میخک و شقایق های سرخ وحشی؛ “محلات” از توابع استان مرکزی، به دلیل شهرتش در پرورش گیاه زینتی به “هلند ایران” معروف شده است.

این شهر از سوی گردشگران خارجی به “بهشت افسانه ای” نیز شهرت پیدا کرده است.

سالانه بیش از ۲۲ ملیون شاخه گل گلدانی و شاخه ای از گلخانه ها و اراضی گل خیز محلات تنها به بازار کشور عرضه می شود. در یکهزار هکتار از گلزارهاب این شهرستان ۱۲۰ نوع گل از گونه های میخک، گلایل ، مریم، داوودی، زنبق، کاکتوس، مینا، رز، پتوس، محبوبه شب، ختمی،انواع زنجیره مو، پاپیتال، نیکوس، بنجامین، دیفن باخیا، انواع بذر بنفشه و انواع درخجه های گل آور و … پرورده می شود

چشمه آب معدنی محلات

از شاخصه های دیگر آین شهر، می توان به چشمه آب معدنی آن با قطر نیم متر و خروجی ۱۵ لیتر در ثانیه اشاره کرد که آب آن از دل کوه می جوشد و سپس به دریاچه ای در بوستان سرچشمه واقع است می ریزد. در این دریاچه آبشاری قرار دارد که روزگاری نه چندان دور، تنها سنگ آسیاب محلات را به گردش در می آورد، اما جدای از طبیعت زیبای محلات، باید از مناطق تاریخی که این شهر را به عنوان شهر توریستی مطرح کرده است، نام برد.

شهر گل ایران

محلات با داشتن چیزی حدود ۹۰۰ هکتار اراضی زیر کشت، به عنوان شهر گل ایران مطرح شده است

در حال حاضر نیز محلات به عنوان یکی از مراکز تولید انواع گل های زینتی در آسیا، از جایگاه ویژه ای برخوردار است. به عنوان نمونه جایزه برتر نمایشگاه بین المللی “اوزاکای” ژاپن که چهار سال پیش برگزار شد، به پرورش دهند گان گل “گلایل” محلات تعلق گرفت

زیبایی های ایران تمومی نداره :

باغ گلها در کرمانشاه  باغ گل ها اصفهان   چشمه گل رامیانعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


اطلاعات این مکان
آدرس
واقع در شهر محلات استان مرکزی

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران