شهرستان دورود

چشمه وقت و ساعت دورود

  • چشمه وقت و ساعت دورود
  • چشمه وقت و ساعت دورود
  • چشمه وقت و ساعت دورود
  • چشمه وقت و ساعت دورود
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

چشمه وقت و ساعت یکی از عجیب ترین جاذبه های طبیعی استان لرستان می باشد که در شهر درود قرار دارد که درفواصل زمانی خاص و کاملاطبیعی قطع و وصل می شود.

شهرستان درود

شهرستان درود یکی از شهرستان های شرقی لرستان است با جاذبه های طبیعی بسیاری که در خود جای داده است هر سال پذیرای بسیاری از مسافران و مهمانان نوروزی است.این شهرستان دارای زیباترین منابع و جاذبه های گردشگری است که از جمله این جاذبه های طبیعی چشمه وقت ساعت است، که یکی از عجیب ترین جاذبه هاست.

چشمه وقت و ساعت

چشمه وقت و ساعت در سینه، پریز کوه شهرستان دورود واقع شده‌است، این چشمه اسرارآمیز به این جهت وقت ساعت نامیده می‌شود، که در فواصل زمانی خاص و بصورت کاملاً طبیعی قطع و وصل می‌گردد.

یکی دیگر از زیبائی‌های چشمه وقت ساعت قرار گرفتن آن در غاری است که بعد از روان شدن از دل غار مسیری راطی و سپس به دامنه‌های کوه پریز سرازیر شده و جریان می‌یابد. این پدیده طبیعی درطول سال به قوت خود باقی است، لذا مدت قطع و برقرای جریان آب چشمه در فصول سال متفاوت است، معمولاً فاصله هر قطع و وصل از نظر زمانی و با توجه به فصول سال، بین ۴۵ دقیقه تا یک ونیم ساعت در نوسان می‌باشد.

غار در نزدیکی یکی از طولاتی ترین و زیباترین درههای زاگرس به نام دره نگار قرار گرفته است. در دره نگار آب رودخانه گهر از سرچشمه آن، که دریاچه گهر است، جاری میشود.رود گهر یکی از شاخههای پر آب رودخانه دز است. عبور از دره وحشی نگا نیازمند ۲۴ ساعت کوهپیمایی و مواظبت از خود در مقابل خرسهاست.

آب خارج شده از این چشمه بسیار خنک و زلال است که در فواصل زمانی منظم در دل زمین به بیرون می‌جهد، البته این فواصل زمانی در طول سال متغیر است، به نحوی که در فصل‌هایی که میزان بارش زیاد است، مدت زمان توقف (آب‌گیری) کمتر از فصل‌های کم آب سال است، اما همواره مدت زمان خروج آب برابر است، یعنی همان یک ساعت.

سایر دیدنی های لرستان :

سنگ نوشته قوچعلی ایلام   غار قوری قلعه (بزرگترین غار آبی آسیا)   چشمه های آب گرم هفت آبادارومیه

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


اطلاعات این مکان
آدرس
در درود استان لرستان قرار دارد

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران