شهرستان بهبهان

شهرستان بهبهان در جنوب شرقی استان خوزستان قرار گرفته و مرکز آن شهر بهبهان است. شهرستان بهبهان از طرف شمال و شمال شرقی به استان کهگیلویه و بویراحمد‎ و استان فارس، از جنوب به استان بوشهر، از غرب به شهرستان رامهرمز و شهرستان اهواز و از شرق به شهرستان گچساران محدود می‌شود. شهرستان بهبهان کنونی تقریباً منطبق با استان اَرَّگان تاریخی است.

شهرت بهبهان به خاطر لایه های گازی زیر زمینی و مناطق نفت خیز، زمین های وسیع کشاورزی و فرآورده‌ های لبنی مرغوب است. از محصولات لبنی آن می‌توان به ماست و پنیر این منطقه اشاره کرد.

این شهرستان به دلیل شرایط خاص و مناسب آب و هوایی و وجود رودخانه‌ های کارون و خیرآباد و همچنین داشتن خاک قابل کشت و حاصلخیز، امکانات مساعدی را برای گسترش بخش کشاورزی فراهم کرده‌ است. انواع محصولات کشاورزی، غذایی و محصولات کشاورزی صنعتی در این منطقه به عمل می‌آید و مهمترین آنها عبارت اند از: گندم، جو، برنج، پنبه، چغندرقند، کنجد، بزرک، انواع صیفی جات و خرما.

جمیع این شهرستان طبق سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، بالغ بر ۳۱۰,۰۰ نفر بوده است. همچنین دین اکثریت مردم در شهرستان بهبهان، شیعه می باشد.

اسامی روستاهای شهرستان بهبهان اسامی روستاهای بهبهان استان خوزستان  به...ادامه»
چشمه آب درمانی گراب در بهبهان
چشمه آب درمانی گراب بهبهان واقع در استان خوزستان، به...ادامه»