شهرستان بجنورد

شهرستان بجنورد

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

شهرستان بجنورد یکی از مهم ترین شهرستان های استان خراسان شمالی و مرکز این استان است که دارای مردمانی سخت کوش، پاک اندیش و مهمان نواز می باشد. ارتفاع شهرستان بجنورد از سطح دریا، ۱۲۱۰ متر می باشد. این شهرستان از شمال به کشور ترکمنستان، از خاور به شهرستان های شیروان و اسفراین، از جنوب به شهرستان های اسفراین، سبزوار و استان سمنان، و از باختر به شهرستان های گنبد کاووس استان گلستان و شاهرود استان سمنان محدود است. فاصله مرکز این شهرستان (شهر بجنورد) تا مشهد از طریق راه آسفالته ۲۴۴ کیلومتر است.

مردم شهرستان بجنورد مسلمان و پیرو مذهب شیعه جعفری بوده و به‌ فارسی، کردی و ترکی سخن می گویند. شهرستان بجنورد در سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۰ دارای ۳۶۵،۸۹۶ نفر بوده است.

آب و هوای این شهرستان نیمه معتدل و مرطوب با زمستان های سرد و تابستان های گرم است. ریزش باران از اواخر مهرماه آغاز و تا میانه آذر ماه ادامه دارد و ریزش برف از میانه آذر ماه تا پایان اسفند ماه هر سال صورت می گیرد. به این ترتیب بیش ترین درجه حرارت در تابستان ۴۰ درجه بالای صفر و کم ترین آن در زمستان ها ۱۵ درجه زیر صفر است. میانگین باران سالیانه آن به ۲۵۰ میلی متر می رسد.

مهم‌ترین صنایع دستی این شهرستان فرش و قالیچه بافی است که با طرح‌ های کردی، ترکمنی، گلیم و جاجیم بافی (پلای بافی) بافته می شوند.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات بسته است.