شهرستان دزفول

شهرستان دزفول

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

شهرستان دزفول، از شهرستان‌های استان خوزستان در جنوب غربی ایران است. شهرستان دزفول با مساحت ۴۷۶۲ کیلومتر مربع بین ۴۸ درجه و ۲۰ دقیقه تا ۴۸ درجه و۳۱  دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ قرار گرفته است و بین ۳۲ درجه و ۷۵ دقیقه عرض شمالی از خط استوا قرار گرفته است.

این شهرستان از شمال به استان لرستان، از غرب و شمال غربی به شهرستان اندیمشک، از شرق به استان های چهار محال بختیاری، از جنوب شرقی به شهرستان مسجد سلیمان، از جنوب به شهرستان های شوشتر و اهواز و از جنوب غربی به شهرستان شوش محدود می‌شود.

جمعیت شهرستان دزفول با روندی رو به افزایش بر اساس آخرین سرشماری ۴۲۳,۵۵۲ نفر می‌باشد. جمعیت این شهرستان، متشکل از اقوام مختلف از جمله دزفولی اصیل که جمعیت اصلی شهرستان دزفول را تشکیل می‌دهند و لر، بختیاری، عرب، ترک و کرد و چندین قومیت دیگر تشکیل شده است.

آب و هوای شهرستان دزفول در فصل‌ های زمستان و بهار مدیترانه‌ ای می‌باشد. در تابستان نیز هوای این شهرستان گرم و خشک است و آفتاب به طور مستقیم به زمین می‌ تابد. شهرستان دزفول در طی فصول سال، سالانه چندین بار با پدیده گرد و غبار مواجه می‌گردد.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات بسته است.