شهرستان شاهرود

شهرستان شاهرود

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

شهرستان شاهرود یکی از شهرستان های استان سمنان و بزرگترین شهرستان این استان از لحاظ مساحت می‌باشد. همچنین این شهرستان از نظر وسعت ششمین شهرستان بزرگ کشور ایران می‌ باشد، مرکز این شهرستان شهر شاهرود است و در شمال شرقی کشور ایران قرار دارد.

جمعیت این شهرستان بر طبق سرشماری سال ۱۳۸۵، برابر با ۱۲۶٬۹۱۶نفر بوده‌ است و در سال ۱۳۹۰ به نقل از مرکز آمار ایران، جمعیت برابر ۱۴۰،۴۷۴نفر می‌ باشد.

این شهرستان از شمال به شهرستان‌ های گرگان، علی‌ آباد، رامیان، مینو دشت و آزاد شهر در استان گلستان، از مشرق به شهرستان‌ های جاجرم در استان خراسان شمالی و سبزوار و بردسکن در استان خراسان رضوی، از مغرب به شهرستان دامغان و از جنوب به شهرستان‌ های نائین در استان اصفهان و طبس در استان خراسان جنوبی محدود می‌شود.

شهرستان شاهرود در فاصله ۳۹۰ کیلومتری تهران، در حاشیه کویر و در دامنه‌ های جنوبی سلسله جبال البرز واقع شده است. مساحت شاهرود ۵۱,۴۱۹ کیلومتر مربع است.

یکی از امتیازات مهم این شهرستان تنوع آب وهوا می‌باشدبه طوری که قسمت جنوبی که در مجاورت کویر واقع شده آب و هوای نسبتاً گرم و خشک دارد، قسمت مرکزی و نواحی شرقی شاهرود دارای آب و هوای معتدل و نواحی شمالی آن کوهستانی با آب و هوایی نسبتاً سرد و خشک است. شاید مهمترین امتیاز شاهرود وجود منابع لایزال طبیعی است که خداوند به مردم این منطقه عنایت فرموده است.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات بسته است.