شهرستان آستانه اشرفیه

معرفی آستانه اشرفیه

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

شهرستان آستانه اشرفیه از شهرستان‌ های استان گیلان در شمال ایران است. مرکز این شهرستان آستانه اشرفیه است. آستانه اشرفیه در ۳۵ کیلومتری مرکز استان رشت واقع است و فاصله آن تا شهر لاهیجان ۷ کیلومتر است.

این شهرستان که چهارمین شهر مذهبی کشورمان در مرکز آن قرار دارد، در گذشته کوچان نامیده می‌شد و پس از تدفین پیکر سید جلال‌ الدین اشرف پسر امام موسی کاظم (ع)  در این شهر، نام آن به درگاه (آستانه) ورود به بارگاه سید جلال الدین اشرف یا آستانه اشرفیه تغییر یافت.

آب و هوای آستانه اشرفیه مانند دیگر نقاط گیلان از نوع آب و هوای معتدل مدیترانه ای با رطوبت کمی بیشتر می باشد. در بعضی از سال ها، چنانچه توده هوای سرد شمال، این ناحیه را تحت تاثیر قرار دهد، نظم و اعتدال چند ساله به هم خورده و شدت سرما زیاد می شود.

از محصولات زراعی این شهرستان می‌توان بادام زمینی، برنج، گوجه سبز و تخمه آفتابگردان و مرکبات و هویج نام برد. این شهرستان از مراکز عمده تولید فلفل سبز می باشد. ضمنا این شهرستان دارای نوعی کدو تنبل است که از نظر ارزش تغذیه در سطح بالایی قرار دارد. آستانه اشرفیه از مراکز اصلی تولید نهال صنوبر است. همچنین صید ماهی در دهستان دستک و بندر کیاشهر در سواحل خزر رونق فراوان دارد.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات بسته است.