شهرستان بهبهان

معرفی شهرستان بهبهان

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

شهرستان بهبهان در جنوب شرقی استان خوزستان قرار گرفته و مرکز آن شهر بهبهان است. شهرستان بهبهان از طرف شمال و شمال شرقی به استان کهگیلویه و بویراحمد‎ و استان فارس، از جنوب به استان بوشهر، از غرب به شهرستان رامهرمز و شهرستان اهواز و از شرق به شهرستان گچساران محدود می‌شود. شهرستان بهبهان کنونی تقریباً منطبق با استان اَرَّگان تاریخی است.

شهرت بهبهان به خاطر لایه های گازی زیر زمینی و مناطق نفت خیز، زمین های وسیع کشاورزی و فرآورده‌ های لبنی مرغوب است. از محصولات لبنی آن می‌توان به ماست و پنیر این منطقه اشاره کرد.

این شهرستان به دلیل شرایط خاص و مناسب آب و هوایی و وجود رودخانه‌ های کارون و خیرآباد و همچنین داشتن خاک قابل کشت و حاصلخیز، امکانات مساعدی را برای گسترش بخش کشاورزی فراهم کرده‌ است. انواع محصولات کشاورزی، غذایی و محصولات کشاورزی صنعتی در این منطقه به عمل می‌آید و مهمترین آنها عبارت اند از: گندم، جو، برنج، پنبه، چغندرقند، کنجد، بزرک، انواع صیفی جات و خرما.

جمیع این شهرستان طبق سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، بالغ بر ۳۱۰,۰۰ نفر بوده است. همچنین دین اکثریت مردم در شهرستان بهبهان، شیعه می باشد.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات بسته است.