شهرستان سروستان

معرفی شهرستان سروستان

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

شهرستان سروستان یکی از شهرستان‌ های استان فارس می‌باشد که در ناحیه مرکزی این استان واقع شده‌ است. مرکز این شهرستان، شهر سروستان می‌ باشد.

بر اساس شواهد موجود پیدایش و تکوین حیات اجتماعی در سروستان به گذشته باستانی به ویژه عصر ساسانی باز می گردد. وجود ده‌ ها اثر معتبر تاریخی و ظهور و درخشش مشاهیر علم و ادب درخطه سروستان، تجلی دیرینگی و عمق ریشه‌ های فرهنگی و مدنی این منطقه، در تاریخ ایران زمین می باشد.

بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۰ مرکز آمار ایران جمعیت شهرستان سروستان بالغ بر ۴۰،۵۳۱ نفر بوده است. جمعیت سروستان از لحاظ ساختاری ترکیبی از دو گروه فارس که بومیان منطقه‌ ای می‌باشند و همچنین گروه عشایری که بیشتر از مناطق اطراف در دوران مختلف به منطقه وارد شده و ساکن گشتند می‌ باشد. عشایر منطقه بیشتر از طوایف لر و ترک می‌ باشند. از نظر شغلی درصد زیادی از مردم به کارهای خدماتی و کشاورزی مشغولند. گویش محلی با لهجه سروستانی نیز در منطقه رواج دارد.

هنرهای مردم منطقه از دیر باز قالی بافی، نمد مالی، کلاه بافی، ملکی دوزی، کوزه‌گری، دولچه سازی بوده که بعضی از آنها به دست فراموشی سپرده شده‌ است.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات بسته است.