کسر آصف .روستایی با دیدنی های فراوان

  • کسر آصف .روستایی با دیدنی های فراوان
  • کسر آصف .روستایی با دیدنی های فراوان
  • کسر آصف .روستایی با دیدنی های فراوان
  • کسر آصف .روستایی با دیدنی های فراوان
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

کسر آصف نام روستایی است در شهرستان فراهان استان مرکزی که دارای جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی فراوانی می باشد.

کسر آصف

کسر آصف روستاییست کوهستانی در انتهای دشت پهناور فراهان با قدمت چندین هزار ساله که در دوران باستان به دلیل موقعیت استراتژیک نظامی بصورت یک قلعه نظامی بوده است که آثار قلعه در مرکز روستا وجود دارد.

موقعیت جغرافیایی کسرآصف :از جنوب با روستای خنجین از شرق با روستای باستانی فردقان (پردقان)، از شمال با روستاهای وسمق و قوشه خانه و از غرب با روستای چوگان مرز مشترک دارد.

جاذبه های طبیعی روستای کسر آصف

.ازجاذبه های طبیعی این روستا میتوان به کوه “گون قرمز” اشاره کرد.این کوه در زبان محلی به “کولَه داغ” معروف است که در حد فاصل مرز کسرآصف با وسمق قرار دارد. همچنین غارهای متعدد در اطراف روستا به جذابیتهای طبیعی این روستا افزوده است. مزرعه بزرگ نیم آوور در این روستا نیز دیدنی ست. همچنین به دلیل کوهپایه ای بودن آن و داشتن باغها و دشتهای سرسبز شباهت زیادی به مناظر شمالی کشور دارد.

جاذبه های تاریخی کسر آصف

از جاذبه های تاریخی این روستای باستانی میتوان به “مونجوخ تپه” و “قلعه باستانی در مرکز این روستا” و “بویوک دره” به معنی “دره بزرگ” بین کسرآصف و فردقان اشاره کرد که در اینجا آثار قبور گبرها که با گچ ساخته شده مشهود است ضمنا” غار مونجوخ تپه که سفالهای فراوانی در آنجا موجود است در جنوب کسرآصف میباشد و همچنین غار انجیر آقاجی که از سقف سنگی آن آب میچکد و چند اصله درخت نیز آنجا را مصفا کرده است در شمال کسر آصف قرار دارد.

جاذبه های مذهبی روستای کسر آصف

“امامزاده امیرعبدالله” و “مسجد جامع روستا” نیز جاذبه های مذهبی روستا هستند.

از دیگر دیدنی های ایران زیبا میتوان به مکان های زیر اشاره کرد :

روستای وآبشار خور    تپه های باستانی هگمتانه همدان    روستای کنگ

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران