• سرچشمه محلات
  • سرچشمه محلات
  • سرچشمه محلات
  • سرچشمه محلات
  • سرچشمه محلات
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

سرچشمه محلات یکی از پرآب ترین چشمه های استان مرکزی با درختانی تنومند و هوایی دلنشین که چشمه زلالی دارد و در شهر محلات واقع شده است.

سرچشمه محلات

سرچشمه محلات و پارک زیبایی که پیرامون آن احداث شده است در مرتفع ترین نقطه ی شهر محلات در استان مرکزی واقع شده است. این چشمه یکی از پرآب ترین چشمه های استان مرکزی و پارک بزرگ و بسیار زیبا با درختانی تنومند و هوایی دلنشین که چشمه آب زلالی از دل کوه به بیرون می ریزد زیبایی این چشمه را دو چندان کرده است. در این پارک رستوران بزرگی برای پذیرایی از مسافران در مکانی سرسبز و دیدنی قرار دارد که مشتاقان به طبیعت را به آنجا می کشاند.

تابستان فصل مناسبی برای رفتن به شهر محلات

این چشمه ضمن اینکه آب آشامیدنی و کشاورزی منطقه را تامین می کند از جاذبه های سیاحتی بسیار با ارزشی نیز برخوردار است. به طوری که از دیر باز مورد توجه جهانگردان بوده است. گفته می شود که علت به وجود آمدن شهر محلات وجود این چشمه بوده است. وجود این سرچشمه باعث شده است که در کنار آن پارک زیبایی شکل گیرد. این پارک یکی از مراکز جذاب گردشگری در تابستان به شمار میرود. آب نمای زیبا،  درختان سر به فلک کشیده،  چنار کهنسال و ارتفاعات صخره ای مشرف به این چشمه در کنار هوای دلپذیر و مطبوع آن همه ساله در فصل تابستان علاقه مندان بسیاری را از دور و نزدیک به این سمت فرا می خواند.

در این فصل گردشگری بسیاری در هنگام مسافرت خود در مسیر تهران- اصفهان و تهران-اراک و شهرهای دور و نزدیک، ترجیح می دهند که یک روز را در کنار این چشمه بگذرانند. عده ای از علاقه مندان شب را در کنار چشمه بیتوته می کنند. از این رودر دو طرف مسیر آب نما، سکوهایی تعبیه شده است که مسافرین بتوانند در آنها بابر پایی پشه بند و چادر شبی را سر کنند . این چشمه در شمال شهر محلات و در بالا دست شهر که بیش از این به محله علیا و یا محله بالا معروف بوده قرار دارد. در حال حاضر تخلیه چشمه تقریبا یکنواخت و بدون نوسان صورت می گیرد، لکن به علت شیب زیاد دامنه، آب با سرعت زیادی جریان پیدا می کند و این امر باعث شده است تا طی سالیان گذشته قسمتی از بسترنهر شسته و فرسوده می شود .

امکانات رفاهی سرچشمه محلات

در مجموعه سرچشمه امکانات جدیدی از قبیل اقامتگاه، استراحتگاه، رستوران، کافی شاپ، سفره خانه سنتی، شهربازی، مرکز تولید و فروش گل و گیاه، مرکز نمایشگاهی و سکوهایی جهت نصب چادر و کمپینگ ساخته شده است که خدمات لازم را به گردشگران داخلی و خارجی ارائه می نمایند. در دامنه صخره، ساختمان زیبایی به نام عمارت کلاه فرنگی، مشرف به پارک و آبنماها ساخته شده است که زیبایی خاصی به این محل داده است.

شما می توانید انواع گل و گیاه و درختان سرو و کاج زینتی که در دامنه کوه هفتاد قله کاشته شده است را مشاهده نمایید. سرسبزی و لطافت هوا در سرچشمه محلات بویژه در فصل بهار و تابستان برای اهالی شهر محلات موقعیت ویژه ای را فراهم نموده است. تا بتوانند به دور از کار روزانه، مدت زمانی هرچند کوتاه را در کنار خانواده خود در این مکان سپری نمایند.

راه دسترسی:

شهر محلات، مجموعه سیاحتی و تفریحی سرچشمه.

با خودرو تا پارکینگ سرچشمه می توان رفت، برای رسیدن به سرچشمه و آبنماها بایستی مسافتی حدود ۲۰۰ متر را پیاده طی کرد.

از دیگر دیدنی های این شهر و استان لذت ببرید :

هلند ایران ( باغ گل محلات )    خانه معلم مرکزی ( ستاد اسکان فرهنگیان استان مرکزی )  بقعه پیرمراد اراکعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


منبع

کتاب راهنمای مصور ایرانگردی
باشگاه خبرنگاران

محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران