شهرستان اردل

روستای رستم آباد / چشمه سرداب رستم اباد

  • روستای رستم آباد / چشمه سرداب رستم اباد
  • روستای رستم آباد / چشمه سرداب رستم اباد
  • روستای رستم آباد / چشمه سرداب رستم اباد
  • روستای رستم آباد / چشمه سرداب رستم اباد
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

روستای رستم‌آباد (اردل)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اردل در استان چهارمحال و بختیاری ایران است. این روستا در سال ۱۳۶۷ با کد تقسیماتی ۴۰۵۵۸۸ به عنوان مرکز دهستان پشتکوه انتخاب شد.درون این روستا چشمه ای پرآب و زیبا به نام چشمه سرداب وجود دارد .

چشمه سرداب در  روستای زیبای رستم آباد

.چشمه سرداب روستای رستم‌آباد (اردل) یکی ازجاذبه های این روستا و یکی از زیباترین گردشگاه های چهارمحال و بختیاری است.در اطراف این چشمه درختان کهن سالی وجود دارد.

گر چه مناطق دیدنی ومفرح چهارمحال وبختیاری به عنوان قلب زاگرس با مواهب طبیعی دل انگیز کم نیست، اما چشمه سرداب اردل یکی از این مناظر بدیع و منحصر بفرد محسوب می شود.

چشمه سرداب روستای رستم‌آباد (اردل) با برودت دمای بسیار بسیار سرد، به عنوان سردترین چشمه جاری ایران در چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

آب چشمه در پی آب شدن برفهای تجمع یافته در طول زمستان تامین می شود و همین امر سبب شده است که آب این چشمه بسیار سرد باشد و این مهم در تمام طول فصول سال وجود دارد.

گردشگران پس از  ورود به شهرستان اردل و عبور از روستای رستم آباد و رودخانه کارون جاده خاکی را از میان باغات انبوه به سمت این تفرجگاه پر نام ونشان وصف ناپذیر پیش می گیرند.

اگرچه مسیر دوکیلومتری این چشمه و نیز جاده دسترسی به باغات و مزارع پرورش ماهیروستای رستم‌آباد (اردل)به عنوان یک پتانسیل اقتصادی منطقه به لحاظ وجود دست اندازها و گرد وخاک آن آزاردهنده است، اما با عبور از این مسیر برفرار تپه ای، چشم انداز بدیع چشمه سرداب و پوشش سبز دره پایین دست این چشمه با داشتن درختان انبوه وسربه فلک کشیده برای هر مسافر تازه واردی خیرکننده است.

مناطق سرسبز این روستا باعث شده گردشگران زیادی در فصل های بهاری سال روستا دارای سرسبزی فراوان و چشمه دارای اب نسبتا مناسبی است به این روستا هجوم اورند.

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران