شهرستان روانسر

روستای شبانکاره / روستای زیبا در روانسر

  • روستای شبانکاره / روستای زیبا در روانسر
  • روستای شبانکاره / روستای زیبا در روانسر
  • روستای شبانکاره / روستای زیبا در روانسر
  • روستای شبانکاره / روستای زیبا در روانسر
  • روستای شبانکاره / روستای زیبا در روانسر
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

روستای شبانکاره بخش شاهو شهرستان روانسر به عنوان روستای پاک این شهرستان معرفی شد.

تفرجگاه کاوات و جنگل های شبانکاره و طبیعت بکر این روستا در طول فصول سال پذیرای گردشگران زیادی است و حفظ پاکیزگی این روستا جزء اولویت های کارگروه بهداشت و درمان این شهرستان است.

غار کاروات

غار کاوات بر سر راه کرمانشاه – پاوه و در منطقه اورامان واقع است. آب این غار، آب جوانرود و روستاهای اطراف آن را تأمین می‌کند.

این غار در رشته‌کوه شاهو در شمال درهٔ غار قوری‌قلعه از توابع جوانرود قرار دارد.

دهانه غار در ارتفاع ۱۶۶۰ متری از سطح دریا قرار دارد و ابعاد آن ۸×۱۵ متر است که با شیب تندی، یک محوطه بزرگ به طول و عرض ۷۰×۱۱۵ و ارتفاع تقریبی ۶۱ تا ۸۰ متر را تشکیل می‌دهد.

در انتهای این محوطه بزرگ، شاخه اصلی غار، با دهانه کوچکتری شروع شده و از قسمت چپ شاخه اصلی، نهر کوچکی به اعماق سنگ‌ها فرو می‌ریزد.

پس از ۴۰ متر پیشروی، برکه آبی به طول ۱۵ متر و عمق ۷۰ سانتی‌متر وجود دارد که در بعضی جاها، عمق آن به ۵٫۱ متر می‌رسد. در این قسمت، غار به دو شاخه تقسیم می‌شود.

شاخه سمت چپ، بیش از ۸ متر عمق ندارد، ولی شاخه سمت راست حفره و مخزن آب زیرزمینی دارد. پس از گذشتن از این آب، برکه آب دیگری وجود دارد که ۶۰ متر طول و ۲۰ متر عرض دارد و سقف آن در انتهای آب محو می‌شود.

تفرجگاه شبانکاره و غار کاروات

تفرجگاه شبانکاره و غار کاوات درشهرستان جوانرود یکی از مناطق زیبای طبیعی و گردشگری منطقه اورامانات است که در در حد فاصل میان شهرستانهای جوانرود، روانسر و پاوه قرار دارد و طبیعت بکر آن این منطقه را به بهشت گردشگران تبدیل کرده است.

از جنگلهای پوشیده از بلوط ، چشم انداز  طبیعت زیبای این منطقه و کوه شاهو تا غار کاوات و باغهای اطراف آن این منطقه را به تفرج گاه رویایی برای مردم  منطقه اورامانات و مسافران از سراسر کشور تبدیل کرده است.عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران