شهرستان آبادان

خانه معلم آبادان

ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

خانه معلم آبادان

خوزستان از استان‌های بی‌نظیر ایران است که باید به آن سفر کرد و از شهرهای آن از جمله آبادان دیدن کرد. آبادان زمانی جزو مدرن‌ترین شهر ایران و خاورمیانه بود و هم اکنون نیز پس از اهواز مهم‌ترین شهر خوزستان به شمار می آید. آبادان به شهر نخستین‌ها معروف است؛ نخستین پالایشگاه خاورمیانه و ایران،‌ نخستین آتش‌نشانی ایران، نخستین خط اتوبوس درون‌شهری، نخستین سینمای روباز در این شهر وجود دارند و هم‌چنین دارای دو رود است که به خلیج‌فارس ختم می‌شوند.

اروندرود رودخانه پهناوری در جنوب غربی ایران و در مرز ایران و عراق است. این رودخانه در مرزی از رودهای فرات، دجله و کارون تشکیل‌شده است. اگرچه صنایع‌دستی این شهر دیگر همانند گذشته رونق ندارد اما رایج‌ترین صنایع‌دستی آبادان حصیربافی است که به‌وسیله برگ درخت خرما (سَعَف) بافته می‌شود. آبادان تنها نقطه در ایران است که کلیسا و مسجد در آن همسایه‌اند. کلیسای ارامنه در داخل حیاط مدرسه ادب قرار دارد و همسایه دیواربه‌دیوار مسجد امام موسی کاظم (ع) یا همان مسجد بهبهانی‌ها است. در داخل حیاط مدرسه و کنار کلیسا هم یادمان کشتار صدسال پیش ارامنه توسط عثمانی‌ها دیده می‌شود.

اقامت در آبادان

خانه معلم آبادان ستاد اسکان فرهنگیان آبادان

خانه معلم آبادان

برای اقامت در شهر آبادان بهترین گزینه خانه معلم با همان خانه های ستاد اسکان فرهنگیان است، خانه معلم مراکزی هستند که در همه شهرهای کشور به ارائه خدمات به مسافران مشغول‌اند، پس با این انتخاب این مکان‌ها در هزینه‌های سفر به خوبی صرفه‌جویی می کنید.

خانه معلم آبادان ( ستاد اسکان فرهنگیان آبادان )

آدرس: آبادان، کوی کارگر، جنب استادیوم تختی، بلوار پرویز دهداری، کانون آزادگان

تلفن: ۰۶۱۵۳۳۲۳۴۷۰

ستاد اسکان آبادان

آدرس: بوارده شمالی، خیابان دائن، جنب صداوسیما

دارای درجه‌بندی یک و با ۱۱ اتاق و ۷۸ تختخواب در خدمت میهمانان عزیز است. همچنین رستوران نیز در این مکان وجود دارد. هنگام اقامت در این مرکز می‌توانید به رودخانه اروند، اسکله‌های بندر، منطقه عملیاتی والفجر و پالایشگاه نفت دسترسی آسان داشته باشید و از آن ها بازدید کنید.

آبادان دارای ۲۵  مدرسه درجه‌یک، ۴۳ مدرسه درجه‌دو و ۸۳ مدرسه درجه سه است که جهت اسکان در ایام تعطیل به میهمانان واگذار می‌شود.

مطالب مرتبط: ستاد اسکان فرهنگیان استان خوزستانعبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران