شاندیز عروس دیدنی های مشهد
شاندیز مشهد یکی از استان های کشورمان که پر از مکان های دیدنی و جاذبه های توریستی طبیعی و تاریخی است استان خراسان رضوی می باشد. این استان علاوه بر حرم مطهر امام رضا، دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی و اماکن قدیمی است. همچنین دارای شهرها، روستاها و مناطق ییلاقی بسیار جذاب و دیدنی است که دل هر مسافری را می برد. یکی از این مناطق زیبا...ادامه »
پارک کوه سنگی مشهد
کوه سنگی مشهد از قدیمی‌ترین و مشهورترین مکان‌های گردشگری شهر مشهد پارک کوه سنگی است. دلیل نام‌گذاری این مجموعه به خاطر وجود دو کوه سنگی شبیه کله‌قند است که اگر از بالا به این مجموعه نگاه کنید، خودتان نیز خواهید دید که به شکل مثلث است و همین امر جذابیتش را چند برابر کرده است. پارک کوه سنگی در جنوب غربی شهر مشهد و در انتهای خیابان...ادامه »
پارک ملی چهل بازه مشهد
پارک ملی چهل بازه مشهد جز یکی از پروژه های عظیم ملی کشور می باشد که در شهر مشهد در حال ساخت و تکمیل شدن است. پارک چهل بازه مشهد دارای وسعتی در حدود ۱۱۵ هکتار است و رودخانه ی چهل بازه نیز از وسط آن عبور کرده و بر زیبای پارک افزوده است. پارک چهل بازه مشهد از نظر وسعت و پالایش آلاینده های هوای شهر با پارک جنگلی وکیل آباد رقابت خواهد...ادامه »
پارک جنگلی وکیل آباد مشهد
پارک جنگلی وکیل آباد مشهد بزرگترین پارک توریستی و تفریحی در شهر مشهد می باشد. این پارک دارای آب و هوای بسیار عالی است که در انتهای بلوار وکیل آباد با مساحت بیش از 70 هکتار واقع شده است.   نمای پارک جنگلی وکیل آباد پارک وکیل آباد مشهد از زمان وقف آن توسط حسین ملک مالک این باغ در سال چهل و هشت از تفریحگاه‌های مهم مشهد به شمار...ادامه »
دره جاغرق مشهد
دره جاغرق در غرب طرقبه می باشد و شامل روستاهای جاغرق، عنبران، طرقدر و شهر طرقبه است که از جریان رودخانه جاغرق بهره می برند. جاغرق دارای آب و هوایی کوهستانی است و دارای باغ‌های میوه و دره‌های سرسبز و پرآب می‌باشد. در این منطقه اقامت‌گاه‌ها و رستوران‌هایی برای گردشگران ایجاد شده است. آب و هوای این منطقه، معتدل کوهستانی است که...ادامه »
دره دهبار مشهد
دره دهبار در فاصله 14 کیلومتری از شهر طرقبه در دامنه رشته کوههای بینالود واقع شده است. دره دهبار شامل روستاهای دهبار و کلانه آهن بوده و زمین های آن را رودخانه دهبار سیراب می...ادامه »
دره مایان مشهد
دره مایان شامل روستاهای گلستان، حصار، مایان علیا، مایان وسطی، مایان سفلی و ازغد می باشد که اراضی کشاورزی و باغات آن از آب رودخانه مایان آبیاری می شود. این دره یکی از مناطق طبیعی و گردشگری اطراف مشهد می باشد که مردم بسیاری را برای تفریح به سمت خود جلب می...ادامه »
غار هندل آباد مشهد
غار هندل آباد (اوله) به طول نود متر در شمال شرق مشهد واقع شده و در فاصله کوتاهی از روستای هندل آباد قرار دارد که فاصله روستا تا غار معادل با دو ساعت راه‌ پيمايي است. دهانه غار به سمت جنوب و مربع شکل است. آب چشمه درون غار نزد مردم جنبه شفا بخشی پیدا کرده و اعتقاد دارند که آبله گوسفندان را درمان می کند. طول غار 90 متر است که درون آن ستون...ادامه »
غار کارده در مشهد
غار کارده در 48 کیلومتری شمال شهر مشهد قرار دارد. غار به شکل شکاف سنگی است و پهنای آن، 1-3 متر و عمق غار حدود یکصد متر است. غار کارده خشک بوده و پرتگاه های خطرناکی دارد. کوهنوردان، اسکلت‌هايى از انسان مربوط به زمان‌هاى قديم را در درون اين غار مشاهده کرده‌اند. برای رسیدن به غار بایستی جاده مشهد به روستای آل را انتخاب کرد. این مسیر...ادامه »
غار زری در مشهد
غار زری در نه کیلومتری جنوب غربی مشهد در مسیر روستای گلستان وارتفاعات اطراف رودخانه قرار دارد. دهانه این غار در ارتفاع 10 متری زمین به سمت غرب قرار گرفته است. غار پیچ و خم های بسیاری دارد و درون آن فاقد منابع آبی است و ارتفاع غار از سطح دریا 1010 متر می...ادامه »
غار مغان در مشهد
غار مغان در جنوب روستای مغان، حدود بیست کیلومتر بعد از هفت حوض، در کوهپایه های کوه مغان و دره مغان قرار گرفته است. این غار دو دهانه دارد. بلندی آن از طراز ارتفاع مشهد هزار و نهصد متر و از سطح دریا 2870 متر است. برای رسیدن به این غار باید از جاده کوهستانی پرپیچ و خمی که از منطقه سیدی در جنوب مشهد و کوه خلج شروع می شود، عبور کرد و پس از...ادامه »
معرفی دره و رودخانه پنج دره در مشهد
رودخانه بسیار زیبای پنج دره یکی ازمناطق زیبا و ییلاقی طرقبه را پدید آورده که از رشته کوه های بینالود و درامتداد آن از کوه زیبای فلسکه جاری می شود در طول مسیر از بین دره های پرپیچ و خم ارغوان عبور کرده و درابتدای باغات پنج دره ( پنجدر) به رود دیگری که از روستای کلاته آهن و در امتداد همان کوه جاری است، می پیوندد و سپس به رودخانه بار می...ادامه »