شهرستان قشم

دره ستاره های قشم

  • دره ستاره های قشم
  • دره ستاره های قشم
  • دره ستاره های قشم
  • دره ستاره های قشم
  • دره ستاره های قشم
ارسال تصاویر و توضیحات مناطق دیدنی و بکر شما و شرکت در مسابقه

دره ستارگان دره ای فرسایش یافته در قلب جزیره قشم است که عمقی حدود ۱۵ متر دارد و با شگفتی هایی کم نظیر بینندگانش را به حیرت وا می دارد

دره ستارگان

دره ستارگان دره ای فرسایش یافته در قلب جزیره قشم است که عمقی حدود ۱۵ متر دارد و با شگفتی هایی کم نظیر بینندگانش را به حیرت وا می دارد. طبیعت جنوب ایران در ضلع شمالى جزیره و در نزدیکى روستاى برکه خلف، عارضه زمین شناسىِ عجیب خود را به نمایش گذاشته است

 تنها ژئوپارک خاورمیانه

ویژگى ها و دیدنى هاى سحر انگیز دره ستاره ها باعث شده تا این دره به عنوان بخشى از ژئو پارک جزیره قشم به عنوان تنها ژئوپارک خاورمیانه، در فهرست آثار طبیعى در سازمان یونسکو به ثبت برسد و افتخاری برای ایران باشد.

ظاهر این دره به نوعی یادآور کلوت‌های کویر لوت است و گوشه ای دیگر از سرزمینمان را در ذهن تداعی می کند و درست مانند کویر که به هنگام شب در آن می‌توان ستاره‌ها را از آسمان چید، اینجا نیز به هنگام شب ستاره‌ها نزدیک‌تر به نظر می رسند و جلوه ای خاص دارند.

این دره دارای چندین شاخه مرتبط به هم است که مجموعه ای از عوارض و پدیده های مختلف را درخود جای داده است و شما را وارد دنیایی سحر انگیز می کند.

علت نامگذاری دره ستاره ها

در برخی از این روایات و افسانه ها آمده که قرن ها پیش شهاب سنگ یا ستاره ای به زمین برخورد کرده و باعث شده تا این دره شکل بگیرد. به خاطر همین است که مردم این محل را استاره کفته و یا استار افتیده نامیده اند و امروز آن را دره ستاره ها می خوانند.

آنها بر این باورند که برخورد شهاب سنگ یا ستاره باعث جا به جایی خاک و بالا آمدن آن شده است. پس از فروکش کردن، خاک های جا به جا شده و بالا آمده به هر شکلی که بودند خشک شده و به صورت اشکال ستونی و سوزنی شکل و تندیس های مختلفی شکل گرفته اند.

هنگامی که در میان دره قرار می گیرید، کافیست سکوت کنید تا باد با پیچش در میان این تندیس ها صداهای جالبی را به گوش شما برساند. بنا بر باور مردم بومی، این صدای ارواح سرگردان است که گذرشان به دره ستاره ها افتاده و قصد عبور از آن را دارند. آنها بر این باورند که شب ها و با تاریک شدن هوا، رفت و آمد روح های سرگردان در این منطقه بیشتر می شود و به همین دلیل هیچ کس بعد از تاریک شدن هوا به سمت این دره نمی رود.

راه دسترسی

آدرس: جزیره قشم ، روستای برکه خلف

برای رسیدن به دره ستاره ها به سمت جنوب شهر قشم و سپس به سمت غرب حرکت کنید تا پس از ۵ کیلومتر تابلوی دره‌ی ستاره ها و روستای برکه خلف را در سمت راست خود ببینید. سپس وارد جاده فرعی سمت راست خود شوید تا به روستای برکه خلف برسید. کمی آن طرف تر از آن روستا یک جاده خاکی شما را به ابتدای دره و محل فروش بلیط و پارکینگ آن می رساند.

دیدنی های قشم :

دره چاهکوه قشم

جزیره رنگین کمان

قلعه پرتغالی ها در قشم

 عبارت های مرتبط:


زیباترین مناطق مشابه:


محبوب ترین مطالب

نظرات کاربران